אוגוסט 04, 2021

כתבת אורח: אתגר החדשנות העולמי של TOM – Tikkun Olam Makers

 

מיזם TOM: Tikkun Olam Makers
מכריז על אתגר חדשנות עולמי לפתרון צרכים של אנשים עם מוגבלות

המיזם הטכנולוגי-חברתי TOM:Tikkun Olam Makers משיק תחרות חדשנות בינלאומית –  Global Innovation Challenge, שבה מייקרים, יזמים, מהנדסים, מעצבים ופעילים חברתיים יפתחו מוצרים שיסייעו לא.נשים עם מוגבלויות. לזוכים מובטחים פרסים כספיים והשתתפות באקספו בדובאי. ההרשמה פתוחה כעת ב-  www.tomchallenge.org.

אנו מזמינים את כולם להשתתף בתחרות!  

זה הזמן להקים צוות, לזהות צורך של איש/ה עם מוגבלויות ולפתח פתרון. הצטרפו ל-GIC והשפיעו! 

לפרטים נוספים והרשמה – tomchallenge.org או במייל לnadav@tomglobal.org 

במסגרת התחרות, צוותים מכל העולם יתכנסו (פיזית או וירטואלית) ויקיימו תהליך מואץ של פיתוח מוצר טכנולוגי אשר ייתן מענה לצורך של א.נשים עם מוגבלויות. הצוותים יבחרו בין שני מסלולים: פיתוח הנותן מענה לצרכים יומיומיים כגון התניידות, היגיינה אישית, תעסוקה ועוד., או פיתוח פתרונות הנותנים מענה לא.נשים עם מוגבלויות בתחומי הפנאי כמו אמנות, מוסיקה, וספורט וכו.  

כל הפרויקטים שיפותחו יוצגו בפורמט ״קוד פתוח״, כך שניתן יהיה לייצר את המוצרים באופן חופשי בכל מקום. לפתרונות אלו הפוטנציאל לשנות את חייו של אדם בודד, ובו זמנית להשפיע על חייהם של מיליונים ברחבי העולם באמצעות הנגשת הפתרון דרך הפלטפורמה של TOM. 

ה- GIC יפעל בין ה-15 באוגוסט ל-31 באוקטובר כאשר עשרות צוותים מכל העולם יתחרו ביניהם על סך פרסים בגובה של $18,000 ועל הזדמנות להציג את הפיתוחים שלהם בסדרת אירועים שיתקיימו באקספו 2020 דובאי בחודש נובמבר.

צוות TOM העולמי הממוקם בניו יורק ותל אביב, יתמוך בצוותי העבודה בעזרת מומחים ומנטורים, יספק פלטפורמות של פיתוח ותיעוד מוצרים ויסייע לכל הצוותים להגיע לקו הסיום עם פתרונות לאתגרים יומיומיים של אנשים עם מוגבלויות. ליצירת קשר – nadav@tomglboal.org

~~~~

אודות TOM: Tikkun Olam Makers

מיזם TOM: Tikkun Olam Makers הוקם בישראל בשנת 2014 על-ידי קבוצת ראות בראשות גידי גרינשטיין ובתמיכת קרן שוסטרמן. כיום מנוהל מיזם TOM מניו-יורק, בעוד שמרכז הפיתוח נמצא בתל-אביב. מיזם TOM מאורגן כרשת קהילות עולמית המוקדשות ליצירת פתרונות בקוד פתוח במחירים ברי השגה לצרכים של אנשים עם מוגבלויות, קשישים ועניים ולהפצת פתרונות אלה.

TOM יוצרת צוותים שמשלבים בין ‘יוצרים’ (מייקרים) מקומיים לבין ‘יודעי צורך’ (Need Knowers) שיש להם הבנה אינטימית של האתגרים איתם הם חיים. כל צוות TOM פועל ליצור פתרונות קוד פתוח זולים ונגישים. פתרונות אלה זמינים למיליוני משתמשים באמצעות הפלטפורמה של תום -tomglobal.org.

נכון ליולי 2021,  קיימו קהילות TOM ברחבי העולם למעלה ממאה ארועים (מייקאתונים) בשלושים מדינות וחמש יבשות בהשתתפות אלפי מתנדבים שפיתחו מאות פתרונות. רשת הקהילות של TOM פיתחו 578 פתרונות וספקו 213,910 מוצרים לצרכני קצה, כולל במהלך מגפת הקורונה.  כל הפתרונות שמפותחים במסגרת TOM נצברים בספריית פתרונות חינמיים שנגישה בכל מקום בעולם (www.tomglobal.org). 


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>