פטנטים וסימנים מסחריים לנפש

מהו Triadic patent (פטנט משולש)? משפחת פטנטים זו מוגדרת כפטנטים אשר מוגשים למשרדי הפטנטים האירופאי, יפני ואמריקאי (EPO, JPO, USPTO) על מנת להגן את אותה החדשנות. פטנטים משולשים הינם לרוב בעלי ערך גבוה יותר ומבטלים את ההשפעה מהמיקום הגיאוגרפי של רושם הפטנט.

פטנטים

מהם Trademarks abroad  (סימנים מסחריים “בחו”ל)? זוהי כמות הסימנים המסחריים אשר הוגשו למשרד הפטנטים והסימנים המסחריים האמריקאי (USPTO), המשרד לתיאום בשוק הבינלאומי (OHIM) ומשרד הפטנטים היפני (JPO), על פי תאריך ההגשה וארץ התושבות של המגיש. עבור ארה”ב, האיחוד האירופי ויפן הספירה אינה כוללת את ההגשה במשרד הביתי. עבור מדד זה הספירה משוקללת מחדש, על מנת לקחת בחשבון את הנטייה היחסית של מדינות אחרות להגיש בקשות לרישום סימנים מסחריים במדינות אלו.

דרך שני מדדים אלו, פטנטים משולשים וסימנים מסחריים בחו”ל, ניתן לנתח את הפריסה העולמית של פעילויות חדשנות (לכל סוגיה: טכנולוגית וגם זו שאינה מתבססת על מו”פ).  לכלכלות, בהן סקטור הייצור בולט או אשר מתמחות בטכנולוגיות של תקשורת ומידע, ישנה נטייה גבוהה יותר לפטנטים מאשר סימנים מסחריים. לכלכלות עם סקטור שירותים גדול, ישנה נטייה גבוהה יותר דווקא לסימנים מסחריים.  כלכלות צומחות, למרות שבדרך כלל מדינות אלו נוטות פחות לחפש הגנה על החדשנות שלהן דרך פטנטים או סימנים מסחריים מאשר מדינות ה- OECD, הן יותר ויותר סומכות היום על הגנה של קניין רוחני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.