ידיעונים

ידיעון מספר 26 – מרץ 2019

icon

מדד ה-STRI העוסק במגבלות לסחר בענפי שירותים, מחקר חדשני בדבר השפעות המגזר העסקי על איכות החיים וקיימות וכלים פרקטיים לחברות רב-לאומיות ליישם התנהלות עסקית נאותה בשרשרת ערך גלובלי, כתבה על סחר אלקטרוני במדינות ASEAN, חיזוי כלכלי ארוך טווח (Strategic Foresight 2060) הפורום לביטחון דיגיטלי וראיון עם השגריר אלי לב

קרא עוד...

גיליון מספר 25 – דצמבר 2018

India

בידיעון זה, לקראת השנה האזרחית החדשה,  נעדכן אתכן בשני כיווני עבודה של מרתקים ועתידניים של ה- OECD: בלוקצ'יין ובינה מלאכותית. עוד בידיעון – דו"ח סקירה והמלצות של ה- OECD בנושא חניכות מקצועית והכשרה בישראל וניתוח מקיף של מדיניות התמיכות של ממשלת הודו, והעיוותים שנוצרו בעקבות כך, בענפי החקלאות והמזון.

קרא עוד...

גיליון מספר 24 – יוני 2018

בידיעון שלפניכם המלצות ה- OECD לברזיל בתחום מדיניות המים וההזדמנויות הנובעות מכך לייצוא תעשיות המים מישראל, הזווית הישראלית בסקר 2017 לכלכלה דיגיטלית, ריאיון עם ח"כ סתיו שפיר בעת ביקורה ב- OECD על ממשל ושקיפות, וכמובן על האירוע המרכזי מבחינת ישראל ב- OECD שמתרחש אחת לשנתיים – הסקירה הכלכלית-חברתית של ישראל …

קרא עוד...

גיליון מספר 23 – יוני 2017

בגיליון זה תמצאו את סיכום כנס השרים השנתי של ה-OECD שבו דנו על השלכות הגלובליזציה וכיצד המדינות יכולות למזער את הנזקים לאוכלוסיות הנפגעות. בין היתר תמצאו כתבה על אזורים כלכליים מיוחדים בישראל, הכנסה בסיסית אוניברסאלית, התחזית הכלכלית של ה-OECD ועוד.

קרא עוד...

גיליון מספר 22 – אפריל 2017

בידיעון זה תמצאו כתבות בנושא הכנסה בסיסית אוניברסאלית, השכלה גבוהה וכישורים, צמיחה כלכלית בהודו, תחזית כלכלית לישראל ועוד.

קרא עוד...

גיליון מספר 21 – פברואר 2017

שנת 2017 נפתחה בסערה עם כניסתו דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב. הגלובליזציה והסחר נמצאים בעין הסערה, בדיוק הדברים שלהם ה-OECD מטיף מאז היווסדו. בידיעון תמצאו כתבה על קונספט חדש לכלכלה בשם כלכלה מעגלית, כתבה נרחבת על הכשרה מקצועית ושוק העבודה העתידי המשנה עקב הכלכלה הדיגיטלית. בין היתר תמצאו כתבות על הצלחות …

קרא עוד...

גיליון מספר 19, נובמבר 2016

בגיליון זה אנחנו משיקים את האתר החדש שלנו ומציגים את הנספחת הכלכלית החדשה, לנה זייגר. בין היתר ניתן למצוא כתבות על כלכלה חלטורה וראיון בנושא סחר

קרא עוד...

גיליון מספר 18, יולי 2016

אירועים חשובים התרחשו ב-OECD בחודשיים האחרונים ובינהם המדען הראשי, אבי חסון, הרצה על חדשנות בישראל, פרופסור מנואל טרכטנברג השתתף בסמינר צמיחה מכלילה וכנס השרים השנתי נערך בפריז בסימן של פרודוקטיביות וצמיחה מכלילה.

קרא עוד...

גיליון מספר 17, אפריל 2016

צמיחה היא מצרך חיוני במתכון ההצלחה הלאומי שלנו, אך האם היא תוצר בלעדי? בידיעון הנוכחי אנחנו ממשיכים לדון בפרודוקטיביות ואי-שוויון כאתגרים של המחר. מצב הכלכלה הישראלית בראי הניתוח של ה-OECD וכן תחזית למהפכת הייצור הבאה.

קרא עוד...

גיליון מספר 16, פברואר 2016

"תלמדי טוב כדי שתהיה לך עבודה", האמנם? את הידיעון ה-16 שלנו בחרנו להקדיש לנושאי התעסוקה, למגמות שוק העבודה העולמי והיכן ישראל נמצאת על הסקאלה.

קרא עוד...

גיליון מספר 14, נובמבר 2015

הידיעון עוסק בממשקים של כלכלה עם מדעי חברה אחרים. מה יוחלט בועידת האקלים בדצבר? כיצד ה-OECD מסייע בעיצוב מדיניות מים וקידום חדשנות לא טכנולוגית? כיצד מנגישים את החינוך לכל אזרח וילד? ומה צופן העתיד לכלכלת המונים? ומה כל אלו ועדו תורמים לצמיחה מכלילה יותר?!

קרא עוד...

גיליון חמש שנים, ספטמבר 2015

לפני חמש שנים הצטרפה ישראל ל-OECD, הארגון הכלכלי-חברתי של המדינות המפותחות. מה השתנה בכלכלה הישראלית? מה הספיקה הנספחות הכלכלית לבצע בחמש השנים האחרונות? וכיצד השתפרו חייהם של הישראלים?

קרא עוד...

גליון מספר 12, יוני 2015

כיצד כלי מדיניות שנועדו להגברת הצמיחה במשק צריכים להתייחס לצמצום פערים חברתיים? צמצום אי התאמה בכישורים לשוק העבודה? וכיצד המהפכה הטכנולוגית תשפיע על חלוקת ההכנסות העתידיות, ושוב על הצמיחה הכלכלית של מדינות ה-OECD. על שאלות אלו ועוד ראו את הסקירות שמובאות בפניכם החודש בגיליון.

קרא עוד...

גליון מספר 11, אפריל 2015

השקעה חברתית משפיעה (Social Impact Investment), מונח זה הפך למילת "באזז" בשנים האחרונות, בעיקר בזכות ארגון G8 והקמת כוח משימה להשקעה חברתית משפיעה ב-2013. ממשלות וארגונים רבים הצטרפו ליוזמה בחיפוש דרכים חדשות, בהם המגזר הפרטי יכול לתרום לחברה באמצעות חדשנות עסקית.

קרא עוד...

גליון מספר 10, פברואר 2015

יעדי המדינה נפתחים תמיד בצמיחה כלכלית, אך השאלה היא עד כמה צמיחה זו מחלחלת מטה? מדינת ישראל ממשיכה לצמוח – אך האם זה מתפלג בצורה שווה גם לפריפריה? עד כמה הפערים שקיימים בחברה משפיעים על הצמיחה? מה תפקידה של חדשנות בצמצום פערים אלו ועידוד הצמיחה?

קרא עוד...

גליון מספר 9, נובמבר 2014

הידיעון מספר בהרחבה גם על פעילות הארגון בנשוא רגולציה של חברות בבעלות ממשלתית (State Owned Enterprises- SOEs) אשר בעבר פעילותן התרכזה בשוק המקומי מתחרות מול חברות פרטיות בשווקים הבינלאומיים ברמה הולכת וגוברת. נושא הרגולציה עובר כחוט השני וממשיך גם לעבר הסמינר אודות רגולציה של סיכונים בעתות משבר.

קרא עוד...

גליון מספר 8, ספטמבר 2014

אז מה בידיעון הפעם? הפעם הכנסנו סקירה ממפה של פעילות הארגון בתחום המים – ניהול משק מים, אתגרים טכנולוגיים, שת"פ רגולטורי בממשקי מים וטיפול בשפכים. נושא המים תופס תאוצה בשיח הציבורי הכלכלי בעולם, וה-OECD  הינו שחקן תוכן מרכזי בכמה יוזמות רוחביות.

קרא עוד...

גליון מספר 7, יולי 2014

שאר הידיעון הפעם מוקדש במידה רבה לדיון על אי שוויון. בבלוג שלנו לא פעם כבר דנו בתחזיות להגברת הפערים החברתיים ואי- השוויון (בין היתר ביקורת על המדידה הקלאסית) . בגיליון זה ליקטנו כתבות אשר דנות בהיבטים שונים של התופעה.

קרא עוד...