על חינוך בראי הגלובלי והמלצה לפודקאסט

TopClass הוא פודקאסט בנושאי חינוך גלובלי העוסק בתחומים כגיוון מחשבתי, מנהיגות ואזרחות גלובלית ומספק תובנות אודות נוהלי החינוך בעולם. כל פרק מתמקד בסוגיה אחרת בתחום וכולל התייחסויות להשפעת התהליכים על התלמידים והמורים, ועל האופן שבו על ממשלות להיות מעורבות בשינויים.

מאת שלי וולקוביץ

אחת התובנות החשובות שעלו מהדו”ח הכלכלי על ישראל לשנת 2018 הוא הצורך הדחוף בשיפור מערכות החינוך בארץ, בעיקר במגזר החרדי והערבי. לאיכות החינוך השפעה בעלת טווח ארוך, שכן לצד חינוך לערכים משמש בית הספר בסיס ללמידת כישורים חשובים כאוריינות, פיתרון בעיות וחשיבה כמותית. במדדים אלה נמצאת ישראל באופן עקבי במקום נמוך באופן יחסי לשאר מדינות ה-OECD, ויש לכך בין היתר השפעה על שוק העבודה העתידי.

Education outcomes are poor for disadvantaged groups

TopClass הוא פודקאסט חודשי בנושאי חינוך גלובלי העוסק בתחומים כגיוון מחשבתי, מנהיגות, אזרחות גלובלית, הגירה, כישורים ועוד. המרצים הם חוקרים מצוות ה-OECD  שעוסקים בחקר נתוני חינוך והתפתחותם לאורך זמן, ומספקים תובנות אובייקטיביות על נוהלי החינוך בעולם. כל פרק מתמקד בסוגיה אחרת בתחום, וכולל התייחסויות להשפעת התהליכים על התלמידים והמורים, וכן תובנות אודות האופן שבו על ממשלות להיות מעורבות בשינויים.

עבודת ה-OECD בתחום החינוך והכישורים נועדה לסייע ליחידים ולמדינות לזהות ולפתח את הידע והמיומנויות הנדרשים להנעת מקומות עבודה טובים יותר, ליצירת פיתוח כלכלי, שגשוג וקידום צמיחה מכלילה. ניתוח תוצאות המדידות (שהמוכרים בהם הם מבחני PISA ו- PIAC) מסייעות לספק תובנות אודות פיתוח מדיניות מתאימה ויישומה תוך הסתכלות על עתיד החינוך, חדשנות בתחום, חיזוק מערכות החינוך באמצעות למידת עמיתים ודיאלוג.

קישורים לפודקאסטים:
פרק 6: להתמודד עם חוסר האיזון בין המינים בתחומי המדע, טכנולוגיה, הנדסה ובמתמטיקה
פרק 5: לחנך מחנכים: הכשרת מורים ומנהיגי בתי ספר למאה ה-21
פרק 4: מה זה אומר להיות אזרח העולם? חינוך ליכולות גלובלית
פרק 3: פיתרון בעיות שיתופיות- מה הן יכולות לספר לנו על הכישורים החברתיים של התלמידים 
פרק 2: הקשיבו למורה! הסקר הבינלאומי אודות למידה והוראה
פרק 1: מה זה גיוון מחשבתי (נוירולוגי) בכיתה וכיצד כדאי שנגיב אליו?

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.