מזכ"ל אנחל גורייה מסיים את תפקידו כראש ארגון ה-OECD אחרי 15 שנים
 

עידן חדש מתחיל ב-OECD: בראשון ליוני נכנס מר מתיאס קורמן מאוסטרליה לתפקיד מזכ”ל הארגון

מזכ”ל הארגון היוצא מר אנחל גורייה מסיים את תפקידו כראש ארגון ה-OECD אחרי 15 שנים

31.05.2021

כנס השרים (MCM) של שנת 2021 שמתקיים היום ומחר יהיה הכנס האחרון של גורייה כמזכ”ל הארגון. לאחר תהליך בחירה של 7 חודשים, החל מה-1 ביוני 2021 מתיאס קורמן יכנס לתפקיד כמזכיר הכללי השישי של ארגון ה-OECD (2021 -2026).

לפני שבוע שגריר ישראל ל-OECD, מר חיים אסרף, אירח את גורייה במסיבת פרידה אצלו בבית בפורום מצומצם של מספר שגרירי ה-OECD. לישראל יש קשר מיוחד עם אנחל גורייה שכיהן כמזכ”ל כבר בזמן שישראל הייתה בתהליכי הצטרפות לארגון, ובהצטרפותה הסופית ל-OECD בשנת 2010.

בתמונה (משמאל): ג’פרי שלגנהאוף (סגן מזכ”ל ה-OECD), מנואל טובר (שגריר קוסטה ריקה ל-OECD), רן רידניק (סגן ראש המשלחת ל-OECD), וויטני בארד (שגרירה ארה”ב), מיכאלה שפאט (שגרירה גרמניה), אנחל גורייה (מזכ”ל ה-OECD היוצא), חיים אסרף (שגריר ישראל ל-OECD), יוסי אקרמן (ציר כלכלי במשלחת ל-OECD), פטר גנדלוביץ’ (שגריר צ’כיה) ופרנטישק רושיקה (שגריר סלובקיה).

מתיאס קורמן היה עד לא מכבר שר האוצר בעל הכהונה הארוכה ביותר באוסטרליה ומנהיג הממשלה בסנאט האוסטרלי. הוא מנהיג פוליטי מנוסה ובעל ניסיון כלכלי ארוך שנים. הוא תומך נלהב בכוחם החיובי של שווקים פתוחים וסחר חופשי, וחשיבותם של כללים המבוססים על ממשל כלכלי עולמי. קורמן יהפוך למזכיר הכללי הראשון שיצא מאזור אסיה הפסיפי. ישראל הייתה אחת המדינות שתמכה בבחירתו כמזכ”ל הארגון.

מדינת ישראל מאחלת לגורייה כל טוב בהמשך דרכו. ישראל מצפה לשיתוף פעולה פורה ופעיל עם מתיאס קורמן!

 

כותבת הפוסט, ד”ר לאורה בראון, היא קצינת מדיניות במשלחת הכלכלית של מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה שיושבת בנציגות הקבועה של ישראל לארגון ה-OECD שמקום מושבה בפריס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.