מומחי ה-OECD בעקבות חדשנות ישראלית

שלושה מומחים מובילים מארגון ה-OECD למדיניות מדע, טכנולוגיה וחדשנות בראשות סגן המדען הראשי השוודי, נמצאים בישראל למפגש מיוחד עם נציגי הממשלה שמתמקד בדרכים לחיזוק הכלכלה והחברה באמצעות מדע וחדשנות.

שלושה מומחים מובילים מארגון ה-OECD למדיניות STI (מדע, טכנולוגיה וחדשנות =Science Technology and Innovation) בראשות סגן המדען הראשי השוודי, נמצאים בישראל למפגש מיוחד עם נציגי הממשלה שמתמקד בדרכים לחיזוק הכלכלה והחברה באמצעות מדע וחדשנות.  ביקורם של המומחים בישראל מתקיים בעקבות פעילותה של הנספחת המסחרית של משרד הכלכלה ל-OECD, גב’ ריטה גולשטיין-גלפרין וסגן המדען הראשי במשרד הכלכלה ד”ר אברהם גרוס.

היום מתקיים בתל אביב סמינר מיוחד בהשתתפות חברי המשלחת ונציגים בכירים ממשרדי ממשלה שונים כגון משרד רוה”מ, משרד הכלכלה, משרד האוצר ומשרד המדע. הסמינר מהווה פלטפורמה להחלפת ידע וניסיון בתחום מדיניות ממשלתית בענייני מדע, טכנולוגיה וחדשנות ולאפשר למקבלי החלטות בכירים ללמוד מעמיתיהם למפגש.

Cropped_1272357091-959

את משלחת ה-OECD מוביל מר קן גאיי (Ken Guy), ראש החטיבה למדיניות של הארגון בנושא טכנולוגיה, מדע וחדשנות. למר גאיי, מדען בהכשרתו, שלושים שנות ניסיון בעיצוב מדיניות בתחום המו”פ ובין היתר מכהן כיועץ המדעי הבכיר לצוות המשימה של האיחוד האירופי לקידום חדשנות. בנוסף, שימש כיו”ר ועדת המומחים אשר התוותה את מדיניות ההשקעה של האיחוד האירופי במו”פ והקים שתי חברות ייעוץ למדיניות בתחום המו”פ וחדשנות.

למשלחת מצטרף גם פרופסור גוראן מרקלונד (Göran Marklund), סגן המדען הראשי השוודי, האחראי על קידום המו”פ בארצו. שוודיה, הינה המדינה המובילה באירופה בתחום ההשקעה במו”פ, ויגיע על מנת לשתף את גורמי הממשל בישראל בניסיון השוודי וללמוד ממקביליו הישראלים על היכולות הרבות של ישראל בתחומים אלו.

מפגש זה הינו חלק מהפעילות המתמשכת של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה מול ארגון ה-OECD, אליו ישראל הצטרפה כחברה מן המניין ב-2010. הארגון מונה 34 מדינות מפותחות ופועל לקידום ערכים של כלכלת שוק חופשי. הארגון פועל במסגרת ועדות וגופים נוספים אשר מהווים פורום בין ממשלתי לשיתוף ולמידה בנושאי מדיניות בנושאים שונים ומגוונים. המפגש הנוכחי מתקיים הודות לפעילות לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה, בוועדה של ה-OECD ובקבוצות העבודה שלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.