מהו שווי הסחר של ישראל עם מדינות אחרות בעולם?

בכל שנה מפרסם ה-OECD מידע מקיף על ייצוא וייבוא עבור כל מדינה חברה בארגון. ישראל כלולה בכרך החמישי בסדרה.

בכל שנה מפרסם ה-OECD  מידע מקיף על ייצוא וייבוא עבור כל מדינה חברה בארגון. דוח ה- International Trade by Commodity Statistics  מחולק ל-5 כרכים, כאשר כל כרך עוסק בקבוצה מסוימת של מדינות ומציג את ערך הסחר (באלפי דולרים) עם כ- 70 מדינות אחרות. אך מה שמייחד את הפרסום הנ”ל הוא החלוקה המפורטת של הסחורות לקטגוריות רבות והצגת ערכי הייצוא והייבוא שלהן מול כל מדינה ומדינה. בין היתר ניתן למצוא בדוח נתונים על הסחורות הבאות: מוצרי חלב, בשר, פירות וירקות, משקאות, טבק, חומרי גלם שונים, נפט, גז, כימיקלים, מוצרים רפואיים, סחורות מיוצרות, תקשורת, מכשירים חשמליים, רכבים, רהיטים, מוצרי הלבשה והנעלה ועוד רבים אחרים. הדוח מציג נתונים עבור חמש השנים האחרונות, עבורם התקבלו הנתונים, כלומר משנת 2008 עד 2012.

ישראל כלולה בכרך החמישי בסדרה, כחלק מקבוצת המדינות (צ’ילה, אסטוניה, איטליה, פולין וספרד), הכולל גם פרק שלם על נתוני הסחר של האיחוד האירופי.
להלן מספר עובדות מעניינות על הסחר של ישראל עם העולם בשנת 2012: היבוא נטו לישראל בשנת 2012 , עמד על כ- 10 מיליארד דולר; ישראל מייבאת את רוב מוצרי הטבק, והיבוא נטו עומד על כ- 205 מיליון דולר; ישראל מייבאת נפט ומוצרים הקשורים לנפט בשווי (נטו) של 13.2 מיליארד דולר וגז בשווי (נטו) של 299 מיליון דולר. לעומת זאת, ישראל מייצאת כימיקלים בערך רב עם ייצוא נטו של 8.6 מיליארד דולר כמו גם בתחום מוצרי הרפואה והפרמצבטיקה עם ייצוא נטו של 4.9 מיליארד דולר. ישראל מייצאת מוצרים אשר נוצרו בארץ בשווי (נטו) של 5.9 מיליארד דולר.

בדוח תוכלו לגלות עוד נתונים רבים מעניינים על הסחר של ישראל עם מדינות אחרות בעולם, ואף עם כמה נציגות מפתיעות. נתוני ישראל מוצגים בעמודים 156 עד 229 בלינק המצורף לעיל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.