אוסלו

מדריך אוסלו לחדשנות : איך לאסוף דאטה על חדשנות ולמה?

כבר בדקתם.ן את מדריך אוסלו החדש על מדידת החדשנות? מהדורת 2018 מספקת הדרכה משופרת לאיסוף, דיווח ושימוש בנתוני חדשנות ומידע בעידן הדיגיטלי

מדריך אוסלו לחדשנות 2018 הוא פרסום העוסק בשאלה מהי חדשנות וכיצד יש למדוד אותה? הנחת המוצא העומדת בבסיס המחקר גורסת שהבנת קנה המידה של פעילויות החדשנות במדינות, של המאפיינים לחברות חדשניות והגורמים הפנימיים והמערכתיים שיכולים להשפיע על החדשנות – הם תנאי מוקדם לניתוח והשפעה על מדיניות שמטרתה טיפוח החדשנות.

מדריך אוסלו הראשון פורסם לראשונה בשנת 1992 ומהווה כלי עזר בינלאומי לאיסוף ושימוש בנתונים על חדשנות. במהדורה הרביעית הנוכחית עודכן המדריך כדי להביא בחשבון מגוון רחב יותר של תופעות הקשורות לחדשנות, וכן לעדכן בניסיון והידע שנצבר במהלך סבב מחודש של סקרי חדשנות בקרב המדינות החברות ב-OECD ושותפים נוספים. מהדורת 2018 מכילה הדרכה משופרת המשקפת אינטרסים מתפתחים של משתמשים וניסיון מעשי מצטבר. היא מתייחסת גם לתמיכה במדידה של חדשנות מחוץ למגזר העסקי, הבנת נורמות פנימיות וחיצוניות של חדשנות עסקית והתייחסות לשאלה כיצד ניתן לעשות שימוש טוב יותר בנתוני חדשנות למטרות סטטיסטיקה וניתוח.

לקריאת הפרסום המלא: מדריך אוסלו לחדשנות 2018

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.