כיצד תראה שנת 2014 על פי מזכ”ל ה-OECD, אנחל גורייה?

מזכ"ל ה-OECD, אנחל גורייה, חוזה את המגמות הכלכליות לשנת 2014

האם ב-2014 נוכל סוף סוף להרגיש את ההתאוששות מהמשבר הכלכלי הקשה? כיצד אנחנו יכולים להבטיח עתיד כוללני וירוק יותר לכולנו? על שאלות אלו מנסה לענות מזכ”ל ה- OECD, אנחל גוריה, בכתבת פתיחת השנה של ה – OECD Observer.

4268_photo_2

גוריה מציין כי ישנם מספר סימנים מעודדים כגון הצפי לצמיחה של כ- 3% בארה”ב בשנת 2014 והתרוממות הכלכלית באירופה, יפן וסין. האבטלה המדינות ה- OECD  צפויה לרדת במעט השנה, על אף שמספר המובטלים כיום גבוה בכ- 10 מיליון ממספרם ב- 2008. פעילות הסחר צפויה לקבל דחיפה משמעותית בזכות ההסכם היסטורי של ארגון הסחר העולמי, ה- WTO,  בבאלי בדצמבר 2013.

יחד עם זאת, מזהיר גוריה, כי למרות התאוששותן של חלק מהמדינות המפותחות, הכלכלות הצומחות החדשות נותרו חלשות ביחס לתחזיות. כמו כן, החוב ורמת האבטלה הגבוהים ממשיכים להאט את הצמיחה של מדינות ה- OECD. בכתבה, מתייחס המזכ”ל גם לנושאים חשובים כגון השקעות והסקטור הפיננסי.

אחת המסקנות מהמשבר האחרון הוא הצורך להבטיח כי הצמיחה העתידית תביא לעתיד כוללני, ירוק ועמיד יותר. לאור זאת, הזכיר המזכ”ל את הפעולות המרכזיות בהם עסק הארגון בשנה האחרונה כחלק מהאג’נדה אותה ינסה לדחוף גם בשנה הקרובה. בין הפרויקטים ניתן למצוא את פרויקט ה – KBC העוסק בהון מבוסס ידע, פרויקט של סחר בערך מוסף (TIVA) ומדידת איכות החיים בפרויקט ה- Better Life Index.

רוצים להבין קצת יותר על הפרויקטים המדוברים? ליחצו על השם של הפרויקט וקראו את הכתבות מהבלוג והידיעון של הנספחות מהשנה האחרונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.