וובקאסט בנושא שחיקת בסיסי המס והסטת רווחים (BEPS)

סמינר רשת בנושא - Base Erosion and Profit Shifting של ה-OECD

היום בשעה 16:00 (שעון ישראל) יקיים אגף המס של ה- OECD סמינר רשת בנושא – Base Erosion and Profit Shifting או כפי שהארגון נוהג לכנות זאת – BEPS.  השידור פתוח לכולם ויעסוק בתוכנית הפעולה אותה השיק הארגון ביולי האחרון במפגש שרי האוצר של מדינות ה- G20 במוסקבה. פרט לסקירה הכללית של הפרויקט ותוכנית הפעולה הסמינר יעסוק גם במעורבותן של המדינות המתפתחות והתגייסותם של בעלי עניין שונים לפרויקט.
הירשמו לסמינר באתר- BEPS- Webcast

קצת רקע על הפרויקט ומה עומד מאחוריו:
חוקי המס הלאומיים הקיימים היום אינם עומדים בקצב השוק הגלובלי אשר הולך ונהיה יותר ויותר מחובר. חוסר התיאום בין חוקי המס לתאגידים הבינלאומיים, ההון הנזיל והכלכלה הדיגיטלית משאיר פערים אשר חברות יכולות לנצל בכדי להימנע מחיוב במס במדינות המוצא שלהן על ידי חיפוש אחר פעילויות באזורים בעלי שיעור מס נמוך או אפסי. מטרתו של הפרויקט אם כן היא לבחון האם החוקים הנוכחיים מאפשרים העברה של רווחים, הניתנים למיסוי, לאזורים אחרים מאלו בהם מתבצעת הפעילות העסקית האמיתית של החברה.
תוכנית הפעולה, אשר אומצה על ידי מדינות ה- G20, מזהה 15 פעולות הנחוצות על מנת לצייד את הממשלות בכלים פנימיים ובינלאומיים ולעזור להן לעמוד באתגר זה. התוכנית תפתח מערכת של סטנדרטים חדשים אשר מטרתם מניעת הכפילות של אי- מיסוי בכלכלה הדיגיטלית חסרת הגבולות. פעולות אלו, ידרשו מהמדינות שיתוף פעולה צמוד יותר, שקיפות ודרישות של דיווח והעברת נתונים. על מנת להבטיח את יישום התוכנית, הארגון יפתח כלי להתאמת אמנות המס בין המדינות.
לקריאת התוכנית המלאה הכנסו ל- BEPS.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.