הפורום הבינלאומי הראשון בנושא סטטיסטיקות הגירה

הפורום הבינלאומי הראשון בנושא סטטיסטיקות הגירה יצא היום לדרך ועוסק בנושאים כיוזמות גלובליות בתחום ההגירה, דעת הקהל בנושא, חדשנות בתחום איסוף הנתונים והקניית כישורים למהגרים

מאת שלי וולקוביץ

הפורום הבינלאומי הראשון בנושא סטטיסטיקות הגירה יצא היום לדרך ועוסק בנושאים כמו יוזמות גלובליות בתחום ההגירה, דעת הקהל בנושא, חדשנות בתחום איסוף הנתונים והקניית כישורים למהגרים.
הכנס הוא תוצר של שיתוף פעולה בין האו”ם, OECD וארגון ההגירה הבינלאומי ומתייחס לכך שנושא ההגירה עומד כיום בראש סדר היום של מדינות רבות בעולם. הפורום מכנס מומחים במטרה לתרום להעמקת חילופי הידע בין המדינות, קידום הלמידה ההדדית והקלת שיתוף הפעולה בין בעלי העניין הרלוונטיים. החוקרים מגיעים ממגוון רחב של תחומי מחקר כמדע המדינה, כלכלה, דמוגרפיה, פיתוח, סוציולוגיה, סטטיסטיקה וטכנולוגיות מידע – והמפגש ביניהם יחד עם קובעי המדיניות, מאפשר דיון אודות דרכים חדשניות למדידת ניידות אוכלוסין בין מדינות, כמו גם אפשרויות לשילוב כלכלי וחברתי. באמצעות שיפור זמינות הנתונים וטיובם מקווים המעורבים לשפר את היכולת של יוזמות וארגונים לתת מענה לתופעה, לשתף פעולה ולפעול באופן נכון ואיכותי.
בפאנלים משתתפים נציגים ממדינות “מוצא”, “מעבר” ו”אירוח” של מהגרים. כחלק מהממצאים, עולה כי שילוב מוצלח של הגירה בכלל האוכלוסיה תורם הן למדינה והן למהגרים אליה. בניגוד לדעת הקהל הכללית, מצביעים החוקרים על כך שקליטת מהגרים תורמת ליצירת מקומות עבודה חדשים והגדלת המיסים.
כדי לעקוב אחר הדיונים בטוויטר: #IFMStats ולקריאה על הנושאים שעל סדר היום, צפייה בסרטונים שהכינו הדוברים ומעקב אחר הדיונים בשידור החי: http://oe.cd/forum-migration-statistics

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.