אוקטובר 22, 2018

כתבה: דקלה גרשוני

Money20/20 – המקום שבו טכנולוגיה פוגשת כסף וכסף פוגש אנשים, אנשים פוגשים רעיונות ורעיונות הופכים למציאות.

המקום שבו בעלי החזון נפגשים עם ממציאים מכל רחבי הספקטרום הממציאים דרכים להשקיע כסף, לנהל אותו, לשמור אותו להלוות ולהגן עליו.

בעבר חששתי מהמושג הזה. לא הבנתי איך לתפוש אותו. מה זו הבאז וורד הזו שכולם ממלמלים פינ-טק?

המילה החדשה ישנה הזו כבר נוגעת בי ובך יותר ממה שאנחנו מבינים – במוניות, בארנקים הדיגיטליים, בכוכבים דרך כרטיס האשראי, במטבעות הדיגיטליים שמשפיעים על הכלכלה, במניעת הונאה.

בשנים האחרונות, הפך עולם הטכנולוגיות הפיננסיות (הפינטק) להיות חלק בלתי נפרד מחיינו מבלי שבכלל הבחנו בכך. אנחנו משלמים דרכו,משקיעים באמצעותו, מגנים ומוגנים על ידו, בקיצור, אין תחום שהוא אינו נוגע בו.

פינטק זה שילוב של כסף וטכנולוגיה. הטכנולוגיות השונות מאפשרות לנו לחיות את חיינו ביתר קלות, בפשטות ועם אפשרויות נרחבות יתר ממה שהכרנו.

הצמיחה המטאורית הזאת החלה לפני שנים רבות והיא רק ממשיכה. בעוד שההשקעות העולמיות בענף הפינטק עד 2017 עמדו על 38.1 מיליארד דולרים לשנה לפי הסקירה השנתית של KPMG במחצית הראשונה של 2018 כלל ההשקעות עמדו על 57.9 מיליארד דולרים ב875 עסקאות בלבד.

השנים האחרונות הן השנים של הפינטק עם ריכוז החברות הגבוה ביותר בעמק הסיליקון, ניו יורק, ישראל, אירופה, אנגליה וסין. גם בקרב חברות ישראליות ניתן לראות את הצמיחה הזו. באופן מפתיע ומרשים כאחד, זכתה ישראל לתואר המדינה בעלת האקו-סיסטם הידידותי ביותר לחברות הסטארט-אפ בתחום הפינטק, לצד ארה”ב ואנגליה.

הכנס המוביל בתחום הפינטק, MONEY 2020 , יתקיים השנה בין ה-21-24 לאוקטובר, בלאס וגאס, ארה”ב. ההערכות הן שיותר מ- 11,000 משתתפים יגיעו לתערוכה מ-100 ארצות שונות ,כ-3000 חברות יציגו את הטכנולוגיות שלהן, ו-2600 נשיאים ומנכ”לים יגיעו לתערוכה.

Money2020

בין החברות הישראליות המשתתפות בכנס ניתן למצוא את VALA שפיתחה טכנולוגיה העברת כספים B2B אונליין בין מטבעות שונים, Simplex יודעים להגן עליך בעולמות התשלומים במקרה של הונאה והלבנת כספים;  CRiskCo מספקים דוחות ניהול סיכונים למשקיעים מבוססים AI Scanovate  פיתחה תוכנה לזיהוי פנים לכניסה לחשבונות פיננסים ועוד.

אנחנו נהיה בביתן הלאומי ונסייע בחיבורים בין 15 החברות הישראליות המשתתפות ובין לקוחות ומשקיעים פוטנציאלים.

 

 

 


מטה מינהל סחר חוץ

צור קשר עם: מטה מינהל סחר חוץ
ליצירת קשר לחצו >>