חגיגות עשור להסכם ה-QIZ עם מצרים

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

בדצמבר הקרוב ימלא עשור לטקס החתימה על הסכם ה-QIZ בין ישראל ומצרים.

הסכם ה-QIZ הוא הסכם משולש ישראל-מצרים-ארה"ב, המאפשר יצוא ממצרים בתנאי סחר חופשי, מוצרים המיוצרים בה, על אף שאין לה הסכם אזור סחר חופשי (אס"ח) עם ארצות הברית. התנאי למתן היתר זה הוא שימוש בתשומות ישראליות בגובה 10.5% ממחיר המוצר.
egypt-israel
תעשיות הטקסטיל וההלבשה של מצרים, עליהן חל מכס גבוה במיוחד בכניסה לארה"ב, משתמשות בהסכם זה באופן מאד משמעותי וכתוצאה משימוש מושכל זה הן מייצאות סדר גודל של כ-800 מיליון $ עד 1 מיליארד $ בשנה, לרשתות השיווק האמריקאיות. מתנאי ההסכם, משמעות הדבר היא בין 80 ל-100 מיליון $ בשנה של רכישות של תשומות המייצאות מישראל.

אנו מעריכים, שניתן למנף הסכם זה למחזורי יצוא גדולים בהרבה מהקיים כיום, ופועלים ללא ליאות לקדם פרויקט זה ולהביאו לשיאים חדשים כבר בשנים הקרובות.

ועדת ה-QIZ המשותפת, המנוהלת ע"י המנהל לסחר חוץ מן הצד הישראלי, ומשרד התעשייה מהצד המצרי, פועלת לקידום היצוא מה- QIZ לשוק האמריקאי באמצעות תצוגות ואירועים בניו יורק, בשנתיים האחרונות. בימים אלה פועלת הוועדה לציין את חגיגת עשור השנים לקיום ההסכם, בהשתתפות בתערוכת MAGIC 2015, שתתקיים בפברואר 2015 בלאס ווגאס. בתערוכה, בה יציגו החברות המצריות את תוצרתן, יתקיים סמינר משותף ישראלי-מצרי-אמריקאי, ובו יציינו הצדדים את הישגי השנים הקודמות ויפעלו להרחבת הפעילות לרשתות וקניינים נוספים לאלה הרוכשים באופן מסורתי בעשר השנים האחרונות.

במטרה לקדם אירועים אלה בתערוכת MAGIC 2015, התפרסמה בסוף השבוע כתבה במגזין האמריקאי SOURCING JOURNAL ובה התראיינו יו"ר וועדת ה-QIZ, יו"רים של איגודי תעשיות הטקסטיל בישראל ומצרים וכן הנספחים המסחריים של שתי הארצות.

לעיון וקריאת הכתבה לחצו כאן.

פוסטים נוספים