ועדת QIZ עבור הרבעון השלישי של 2014 בקהיר

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

לאור שביתת המכס בשבוע שעבר ולאור בקשת ספקים ישראלים, סיכמנו עם ועדת ה-QIZ המצרית להאריך את הרבעון האחרון של שנת 2014 עד ל- 15/1/2015. משלוחים עם חשבוניות מעבר למועד הארכה זה, לא יתקבלו לצורך חישובי עמידה ב-10.5% הנדרשים על פי ההסכם.

יודגש, כי חברות מצריות נדרשות למלא את חובתן בדיווח לוועדה המצרית, ללא עיכובים ורק משלוחים חריגים יתקבלו עד למועד ההארכה ב- 15/1/2015. הודעה מקבילה יוצאת היום מטעם הוועדה המצרית לכל יצרניות ה-QIZ  במצרים. כל בקשת הבהרה מצד החברות  המצריות, יש להפנות לברור בוועדה המצרית.

ובנושא קצת אחר… ביום א', 21/12/2014, התקיימה בקהיר ועדת QIZ עבור הרבעון השלישי של 2014. במסגרת דיוני הוועדה, חתמנו על הסכם המסדיר את נהלי ה-SURRENDER, פרצודורה המאפשרת העברת תשומות ישראליות לצרכי הקוויז בין חברה מצרית אחת לשנייה או ליותר. לפי הערכתי, הנהלים יגרמו להגברת הרכישות המצריות וימנעו, ככל שניתן, כניסה של גורמים, שאינם מעורבים ביצוא תשומות ישירות ורלוונטיות ל-QIZ, על חשבון ספקים המעורבים בו.

 

חתימה על הסכם הנהלים ביחד עם צוותי המו"מ הישראלי והמצרי

חתימה על הסכם הנהלים ביחד עם צוותי המו"מ הישראלי והמצרי

בכוונתנו לקיים פורום QIZ במהלכו יוצג ההסכם והשלכותיו. במפגש יובהרו הנהלים ודרך השימוש בהם.  הודעה על מועד ומיקום הכינוס תצא בקרוב.

לבסוף, אתם מוזמנים לקרוא מאמר מעניין על מצרים, שנכתב על ידי חוקרים של מרכז משה דיין באוניברסיטת תל אביב- קראו כאן.

במלאת שמונה ימים לחג החנוכה ולאור החנוכייה המוארת במלואה, אני מאחל לכולם חג אורים שמח.

 

פוסטים נוספים