לפני שהמוצרים שלכם נעצרים במכס – חשוב לקרוא!

אגף הפיקוח על היצוא הדו-שימושי והאב"כ במשרד הכלכלה והתעשייה מגביר את מאמצי האכיפה שלו.

לצד פעילות יזומה להעלאת מודעות והרחבת מעגל החברות המפוקחות על ידי פרסומים הדרכות ופנייה ישירה לחברות, האגף מחזק את שיתוף הפעולה עם המכס לאיתור יצוא של מוצרים מפוקחים ללא רישיון. יצוא כזה ייעצר במכס וככל הנראה יוחרם. נוסף על כך, חברות המייצאות ללא רישיון חשופות לתביעה פלילית שעונשה קנס או אף מאסר.

בדומה למדינות מפותחות אחרות, מדינת ישראל מקיימת משטר פיקוח על מוצרים, טכנולוגיות ושירותים דו-שימושיים, היכולים לשמש למטרות אזרחיות או צבאיות, ומוצרים, טכנולוגיות ושירותים בתחום האב"כ.

לכן יצואנים המעוניינים לייצא מוצרים אלה חייבים על פי חוק לפנות לאגף הפיקוח על היצוא הדו-שימושי והאב"כ במשרד הכלכלה והתעשייה לקבלת רישיון יצוא.

משרד הכלכלה והתעשייה מעדכן את רשימת המוצרים והטכנולוגיות הנדרשים ברישיון (או "מפוקחים") ומפרסם אותן באתר האינטרנט שלו, כך שכל יצואן יכול לוודא אם המוצר שלו נדרש ברישיון יצוא בטרם ביצוע היצוא בפועל.

האגף עובד עם רשויות המכס כדי לאתר יצוא של מוצרים דו-שימושיים ומוצרי אב"כ ללא רישיון מתאים וכדי לעצור אותם בטרם יציאתם מגבולות הארץ. כאמור, יצוא מוצר מפוקח ללא רישיון שייתפס במכס לא ייצא ליעדו וככל הנראה יוחרם, וכנגד החברה המייצאת עלולים להינקט צעדים פליליים.

אל תחכו עד שיהיה מאוחר מדי והיצוא שלכם ייעצר במכס! פנו אלינו בעוד מועד בבקשת רישיון יצוא והימנעו מנזק כלכלי ופלילי.

אגף הפיקוח על היצוא הדו שימושי והאב"כ במשרד הכלכלה והתעשייה הוקם בשנת 2019 בשביל לחזק את הפיקוח והאכיפה על יצוא דו-שימושי ואב"כ. האגף ממשיך בהעלאת המודעות לתחום הפיקוח בפעילותו השוטפת. עובדי האגף עומדים לרשות היצואנים להדרכה ולסיוע כדי שיעמדו בדרישות החוק.

יצואנים שאינם בטוחים אם המוצרים שלהם נמצאים תחת פיקוח – מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ; אל תחכו שנעצור אתכם במכס.

 

ליצירת קשר

 נא למלא את הפרטים הבאים