בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
Emerging Markets
הגשת בקשה לתעודת יצואן
פתיחת פנייה חדשה לנספח

Cyber Europe 2014 : תרגיל אבטחת הסייבר הגדול ביותר שהתקיים באירופה

פורסם ע"י , נספח כלכלי- בריסל, בלגיה , בתאריך 2 בדצמבר 2014

Photo: Flickr/ John Watson

יותר מ-200 ארגונים ו-400 אנשי מקצוע בתחום "אבטחת-סייבר" (Cyber Security) מ-29 מדינות באירופה בדקו את יכולתם להתמודד עם לוחמה ווירטואלית באירוע-סימולציה שאורגן על ידי הסוכנות האירופית לאבטחת מידע ברשת (ENISA). באירוע Cyber Europe 2014, השלישי בסדרה, שהתקיים בתאריך 30 באוקטובר, מומחים מהמגזר הציבורי והפרטי וביניהם סוכנויות אבטחה ברשת, צוותי חירום לאומיים, משרדים ממשלתיים, חברות טלקום, חברות אנרגיה, מוסדות פיננסיים וספקי אינטרנט בודקים את הנהלים הקיימים ואת יכולותיהם להתמודד עם תרחיש של מתקפת סייבר גדולה באירופה.

Cyber Europe 2014 הוא התרגיל הגדול והמורכב ביותר שהתקיים באירופה בתחום זה. יותר מ-2000 תקריות-סייבר בויימו ביום זה, שכללו התקפות למניעת מתן שירותים מקוונים, דיווחי מודיעין ודיווחי תקשורת על פעילות התקפת סייבר, "שינוי תצוגת" אתרי אינטרנט מרכזיים (התקפות שמשנות את המראה של האתר), סינון של מידע רגיש, התקפות על תשתיות קריטיות כגון אנרגיה או רשתות תקשורת, ועריכת בדיקה של נהלי שיתוף הפעולה של האיחוד האירופי.

תרגיל זה דימה משברים בקנה מידה גדולה הקשורים לתשתיות מידע קריטיות. לאחר סיום התרגיל יופק דו"ח ממצאים מרכזיים על ידי מומחים של ENISA. התרגיל הרביעי והאחרון בסדרה יתקיים בתחילת שנת 2015.

לקריאת ההצהרה לעיתונות במלואה: לחץ/י כאן

גל מור נספח כלכלי- בריסל, בלגיה

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- בריסל, בלגיה, גל מור