תודה ג'נבה

ביום ראשון לפני כשבועיים התפנינו מהמשימות השגרתיות שלנו, שכוללות בעיקר ישיבה באולמות והאזנה לישיבות אינסופיות ויצאנו לשטח! טוב, למען האמת יצאנו לדשא, שמחוץ ל- WTO, למה שנקרא Merci Geneve או "יום פתוח".

זוהי יוזמה, שמתקיימת מזה כ- 4 שנים ובה ה- WTO מודה לתושבי ג'נבה על כך שהם מסכימים לארח את הארגון בתחומי עירם. במהלך היום מתקיימים מופעי מוזיקה, פעילויות לילדים וגולת הכותרת סיורים בבניין ה- WTO, שנבנה במקור בעבור ארגון העבודה העולמי ILO ב- 1926. הבניין עבר בשנים האחרונות שיפוץ מקיף ובו מצויים מספר חדרים, המעוטרים בציורי קיר מרהיבים ביופיים.

כ- 15 מדינות לקחו חלק פעיל ביום הפתוח. הנורווגים הקימו מטבח מרשים ובניצוחו של שף נורווגי הכינו מיני דגים במקום, האסייתיים הקפיצו נודלס עם תוספות שונות, מה שגרם לנו להרגיש בתוך סאונה של אדי שמן והשוויצרים סיפקו סיידר ומספר סוגי בירה ממבשלות מקומיות. המקסיקאים והברזילאים היו אמונים על המשקאות האלכוהוליים "הכבדים" והסרי לנקים כיבדו והתגאו במגוון סוגי תה איכותיים.

IMG-20150624-WA0000 333 IMG_3278
*בתמונה מנכ"ל ה- WTO רוברטו אזבדו (Roberto Azevêdo) בא לברך ולטעום.

הנספחות המסחרית בג'נבה השתתפה בפעם הראשונה באירוע מהסוג הזה, כאשר עמדו בפנינו שתי מטרות מרכזיות: הראשונה, להגביר את החשיפה של פעילות הנספחות ושל ישראל לקהל הג'נבוס (אנשי ג'נבה) והשנייה, לחשוף את הקהל המקומי למוצרים איכותיים מישראל כולל טחינה, תמרים ומגוון נאה של יינות מסוגים שונים.

אז חיוכים היו שם והרבה. גם לא מעט יין נמזג, מה שהפך את האווירה לעליזה ומשעשעת. אנחנו נהנינו, כולם היו מרוצים ואולי בימים מאתגרים אלו גם המדינה שלנו הרוויחה איזו נקודה או שתיים חיוביות למוניטין שלה.

צור קשר עם:

אסי יוסף

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל