בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
Emerging Markets
הגשת בקשה לתעודת יצואן
פתיחת פנייה חדשה לנספח

שוויון מגדרי בחיים הציבוריים – קול קורא למשלוח הערות

פורסם ע"י , נספחת כלכלית- פריז, OECD , בתאריך 23 ביוני 2015

אנחנו אמנם בשנת 2015 ולמרות ההתקדמות העצומה בתחומי הכלכלה, הטכנולוגיה והפוליטיקה, שוויון מגדרי הוא עדיין חלום רחוק. רוב מדינות ה-OECD הטמיעו במהלך העשורים האחרונים חקיקה מתקדמת לשוויון מגדרי בכל התחומים, אך הנתונים האחרונים מראים, שאנחנו עדיין רחוקים מהיעד ויש עוד דברים רבים שצריך לעשות ולהוביל בתחום זה.

ארגון ה-OECD מוביל בגאון שוויון מגדרי בכל התחומים ובוודאי בחיים הציבורים, האמורים בכל מדינה לשמש כדוגמה לשאר המגזרים. גיוון מגדרי בפקידות הציבורית, בבית המחוקקים ובבתי המשפט חשובה ביותר, כיוון שזו משפיעה באופן מכריע על חייהם של האזרחים ובחירותיהם. גיוון מגדרי אינו רק הדבר הנכון לעשות, אלא גם ההגיוני ביותר, כיוון שכדי לחזק את האמון בין המדינה לאזרחים, על המדינה ומוסדותיה לייצג את הגיוון בחברה עצמה ולשאוף למדיניות מכלילה.

חרד

 

ארגון ה-OECD רוצה לעבור משלב הדיבורים לשלב המעשים ולכן קורא לייצר מערכת ציבורית אפקטיבית. לשם כך, יש לפתח אסטרטגיה ברורה, חוצה משרדים לשם יצירת רפורמה בשוויון המגדרי בשירות הציבורי. המטרה הינה לייצר מוסדות ציבוריים בעלי גיוון מגדרי ומנגנונים שיבטיחו זאת. כדי שחזון זה יתממש במציאות, ה-OECD עובד על דו"ח המלצות בנושא שוויון מגדרי בחיים הציבוריים ולכן צריך אתכן ואתכם. ארגון ה-OECD קורא לכם להביע דעה ולעצב ביחד את העתיד של כולנו באמצעות תגובות, הצעות וביקורת בונה שיעזרו לכתיבת המלצות רלוונטיות.

מי יכול לתרום? כולם. ה-OECD מזמין נבחרי ציבורי, מומחים, פקידות גבוהה, שופטים ואת כלל האזרחים הרוצים להפוך את הנושא של שוויון מגדרי ליותר אפקטיבי.

כיצד ניתן לתרום? אין צורך בכסף או לטוס לפריז וכל מה שצריך הוא לשלוח את ההצעות שלכם למייל הבא, באנגלית כמובן: genderinpubliclife@oecd.org

עד מתי? התאריך האחרון למשלוח הצעות הינו ה-30 ליוני, 2015.

אנחנו קוראים לכל הארגונים, שעוסקים בנושא, לכל הפקידים שעובדים למען שוויון מגדרי ולכל אזרח ואזרחית הרואים בגיוון מגדרי חשיבות ציבורית ותועלת חברתית, לשלוח הצעות ולתרום לבניית חברה צודקת ומגוונת יותר.

ריטה גולשטיין-גלפרין נספחת כלכלית- פריז, OECD

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספחת כלכלית- פריז, OECD, ריטה גולשטיין-גלפרין