רפורמה בתחום הטלקום והאינטרנט באירופה – יבוטלו דמי הנדידה הסלולרית

Photo
Flickr/OTA Photos

במהלך חסר תקדים במהירותו, אישר החודש (אפריל) הפרלמנט האירופי את הרפורמה שהוצעה בספטמבר האחרון על ידי הנציבות האירופית ,”בזמן שיא”, לדברי נציבת האיחוד האירופי לאג’נדה דיגיטלית נילי קרוס. גישת המסלול המהיר נובעת בחלקה היות והמנדט של הפרלמנט הנוכחי עומד להסתיים. האיחוד האירופי עומד לקראת בחירות בחודש מאי הקרוב, וחבילת החקיקה הנוכחית כוללת שפע של אמצעים אשר קל להציגם לבוחרים.

ההישג הגדול ביותר של חקיקה זו הינו הביטול הסופי של היטלי נדידה (roaming), אשר משולמים בעת שימוש בטלפונים סלולריים במדינה אירופאית אחרת. הפרלמנט הצביע על סיום חיוב של דמי נדידה עד התאריך 15 בדצמבר 2015.

הצרכנים צפויים להפיק תועלת מאמצעים אלה, וספקי התקשורת צפויים לראות גידול ב הכנסותיהם, בעקבות גידול נרחב של תנועה וגלישה סלולרית.

סקר חדש של הנציבות האירופית מראה כי 300 מיליון לקוחות יצטרפו לחברות הטלקום בעת סיום החיובים על שירותי נדידה סלולרית. כ-94% מהאירופים שנוסעים מחוץ למדינתם מגבילים את השימוש שלהם בשירותים אינטרנטיים עקב עלויות גבוהות מאוד של נדידה סלולרית. כך על פי סקר חדש של הנציבות האירופית שכלל כ-28,000 אזרחי האיחוד האירופי. הנציבות האירופית מחשבת כי חברות הטלקום מפסידות נתח שוק של כ-300 מיליון משתמשים בעקבות אסטרטגיות התמחור הנוכחיות, אשר משפיעות באופן שלישי אף על עסקים אחרים, כגון מפתחי אפליקציות.

משתמשים הנוסעים בתכיפות גבוהה (frequent travellers) – מהווים את הנתח הרווחי ביותר של השוק הפוטנציאלי – ובהתאם נמצא כי ישנו סיכוי גבוה יותר כי הם אלו אשר יחסמו את יכולות נדידת הנתונים בטלפונים החכמים שלהם, יותר מאשר המטיילים המזדמנים (occasional travellers). הנציבות מאמינה שאלו הנוסעים בתכיפות גבוהה מנוסים, מושכלים ומודעים יותר לעלויות האמיתיות של נדידת הנתונים באירופה, מאשר אלו המטיילים בתכיפות נמוכה יחסית.

הסקר שהוזמן על ידי נציבות האירופית מראה כי 28% מאלה הנוסעים באיחוד האירופי מכבים את הטלפון הסלולרי שלהם כאשר הם חוצים את הגבול למדינה אחרת. רק 8% מהנוסעים משתמשים בטלפון הסלולרי שלהם בחו”ל באופן שימוש זהה לזה שבמדינה ממנה הגיעו.

בחודש אפריל 2014, הפרלמנט האירופי הצביע לבטל את דמי הנדידה אשר יחויבו עבור שימוש בטלפון סלולרי בעת נדידה מחוץ למדינת המקור. תחת רפורמה רחבת היקף בתחום התקשורת, העלות של ביצוע שיחה או הורדת נתונים מהאינטרנט במדינה אחרת בתוך איחוד האירופי תהיה זהה לעלות החיוב במדינת המקור, אשר אף היא חברה באיחוד. השינוי הוא צפוי להיכנס לתוקף החל מ-15 דצמבר בשנה הבאה. שינוי זה עדיין נתון לאישור הממשלות באיחוד האירופי.

לקריאת הידיעה המלאה: לחץ/י כאן

צור קשר עם:

מורן בוגנים

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל