קול קורא לפרויקטים סביבתיים חדשים במסגרת תוכנית LIFE של האיחוד האירופי

Photo Credit: European Commission
Photo Credit: European Commission

במסגרת תוכנית העבודה הנוכחית, נפתחה התוכנית גם לבעלי עניין ממדינות, שאינן חברות באיחוד האירופי. בתוך כך, התכנית פותחת פתח לגופים ישראלים לקדם פרויקטים משותפים בתחומי הסביבה ושינויי אקלים עם גורמים באיחוד האירופי, במימון אירופי משמעותי.

תוכנית לייף הינה תוכנית של האיחוד האירופי המתמקדת בפרויקטים של איכות הסביבה ושינויי אקלים, במסגרתה מקדם האיחוד את פיתוחן, עדכונן ויישומן של תכניות סביבתיות על ידי השתתפות במימון פרויקטים בתחום, מימון משמעותי של עד 60% מעלות פרויקט. פרויקטים בקנה מידה שונים נכללים בתוכנית, החל מפרויקטים מקומיים ועד פרויקטים בקנה מידה אירופי נרחב (כגון התמודדות עם זיהום הים התיכון, פרויקטים בתחום המים ברשויות מקומיות, פרויקטים להתמודדות עם מחסור במים, התמודדות עם הצפות, ניהול אשפה רפואית, הפיכת תהליכי ייצור של מפעלים לירוקים יותר וכדומה)

כיוון שישראל איננה חברה מלאה בתוכנית אלא שותפה, בפני בעלי ענין ישראלים עומדת האפשרות להגיש מועמדות להשתתפות בפרויקט, אך עליהם לעבוד בשיתוף עם חברה אירופית, כאשר רק החברה האירופית תוכל להגיש מועמדות לפרויקט באופן רשמי. לצורך כך, החברות הישראליות נדרשות לזהות שותפים אירופאים מתאימים, ומומלץ שההצעה תהיה מכוונת לתמוך בסדרי העדיפויות של האיחוד האירופי.

בימים אלו פורסם הקול הקורא הראשון, שתקציבו הינו מעל 283 מיליון יורו (מהם מעל 238 מיליון יורו לתחום איכות הסביבה וכ-44 מילון יורו לתוכניות בתחום שינויי האקלים) לפרויקטים שונים במסגרת התוכנית, והתאריכים האחרונים להגשת מועמדות נקבעו לספטמבר או אוקטובר 2014, בהתאם לתחומים השונים של הקול. הקול הקורא רחב וקורא להגשת פרויקטים הן בתחום הסביבה בכמה תחומים:  טבע ומגוון ביולוגי,מדיניות סביבתית וממשל,תקשורת ומידע סביבתי ושינויי אקלים. במסגרת זאת ניתן יהיה להגיש פרויקטי פיילוט ופרויקטי הדגמה לטכנולוגיות חדשניות.

למרות האוריינטציה האירופית המובהקת והצורך בשיתוף פעולה עם חברה אירופית על מנת לגשת לפרויקט, אפשרותן של חברות וגופים ישראליים להשתתף בתוכנית הינה הזדמנות פז ליצור הזדמנויות עסקיות ושיתופי פעולה עם חברות אירופיות.

לאתר תכנית לייף: לחץ/י 

לקול הקורא לתכנית LIFE ולמדריכים: לחץ/י כאן

למידע כללי על התכנית ולרשימת פרויקטים לפי חלוקה תמטית: לחץ/י כאן

צור קשר עם:

מורן בוגנים

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל