מה בין GLP ו-OECD?

זו השנה השנייה ברציפות, שמשרד הכלכלה מארח את המפגש השנתי של הרשות הלאומית להסמכת המעבדות לצורך עדכון בנושא Good Laboratory Practice) GLP). מפגש זה מתקיים כחלק מהמחויבות של ישראל  כחברה בקבוצת העבודה של ה- OECD בנושא GLP.

תפקיד הרשות הוא לוודא, כי מתקני מחקר בישראל עומדים בדרישות הרגולטוריות, כך שנתונים של מחקרים קדם-קליניים המפותחים בישראל ע”י מתקני מחקר המוכרים ל- GLP יתקבלו בכל המדינות החברות בתכנית ה-GLP ב-OECD.

ישראל, שחברה בק”ע כבר מ-2004, מיוצגת ע”י נציגים של הרשות להסמכת מעבדות ומשמשת דוגמה לפעילות חיובית של המדינה. מעבר להשתתפות פעילה במפגשים השנתיים של ק”ע, נציגי ישראל גם שמשו בוחנים בבחינות התקופתיות של מדינות שונות מה- OECD.

במפגש השתתפו נציגים ממשרד הבריאות, משרד הגנת הסביבה, משרד החקלאות, משרד הכלכלה והתאחדות התעשיינים. המפגש הונחת על ידי הגברת זהבה נזרי, ראש אגף סביבה ו-GLP ברשות להסמכת מעבדות בישראל.

המפגש השנה היה בסימן עדכון, שיתופי פעולה בין משרדיים ודיון בנושאים משיקים ובין היתר נידונו נושאים, כגון השלבים המפוקחים בחיי המוצר ומשמעויות יישום והכרה. בנוסף, מדובר בפורום אשר מהווה כר פורה להתייעצות באתגרים, שהשגרה מציבה בפנינו.

Doctor working with electronic blood centrifuge in medical clinic

צור קשר עם:

איה ליבוביץ'

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל