מדינות ה- OECD צמחו ברבעון האחרון ב- 0.4%

ה- GDP במדינות ה- OECD צמח ברבעון השני של שנת 2014 ב- 0.4%, אך למרות המגמה החיובית, לפי הדיווח הרבעוני של הארגון, המגמות בין המדינות השונות נותרו מעורבות.

בארה”ב, אחרי צמיחה שלילית של 0.5% ברבעון הראשון של 2014, חזרה הכלכלה להתאושש וצמחה ברבעון השני ב-1%. באנגליה לעומת זאת , הצמיחה נותרה יציבה ועומדת כבר שני רבעונים על  0.8%.

עם מדינות ה- OECD, אשר חוו צמיחה חיובית משמעותית יחסית נמנות גם מקסיקו, נורבגיה והונגריה עם צמיחה של 1%, 0.9% ו- 0.8% בהתאמה.

גם ישראל צמחה ברבעון האחרון ב-0.4%, נמוך מהצמיחה שהתרגלנו לראות ברבעונים האחרונים אשר עמדה על בין 0.6% ל- 0.7%. הירידה בצמיחה משמעותית עוד יותר בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, בו הצמיחה בתמ”ג עמדה על 1.3%.

כפי שניתן לראות בגרף, בכלכלות גדולות אחרות התמונה נותרה פחות אופטימית. ביפן, התמ”ג הצטמצם ב- 1.7% ברבעון השני, צמצום אשר נבע בעיקר מתגובת הצרכנים להעלאה במע”מ (בציפייה להעלאת המס, הקדימו הצרכנים את הוצאותיהם לרבעון הראשון, אשר ראה בעקבות זאת צמיחה של 1.5% בתמ”ג). בגרמניה, התמ”ג הצטמצם ב-0.2%, וזאת לאחר גידול של 1.7% ברבעון הראשון. כלכלת איטליה הצטמצמה זה רבעון שני ברציפות והפעם ב-0.2%. בצרפת לא היה שינוי בתמ”ג מאז סוף שנת 2013.

בגוש האירו ובאיחוד האירופי, הצמיחה נותרה חיובית ברבעון השני של 2014, עם 0.2% ו- 0.1% בהתאמה, אך נמוכה יותר מהצמיחה ברבעון הראשון של השנה עם 0.3% ו- 0.2% בהתאמה.

 

GDP Q2_14ֹ
תוצר מקומי גולמי (אחוז השינוי מהרבעון הקודם)

צור קשר עם:

ריטה גולשטיין-גלפרין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל