כנס הכלכלות הקטנות המתקדמות בבאזל, שוויץ

בסוף אוקטובר התקיים בבאזל, שוויץ, כנס הבכירים של הכלכלות הקטנות המתקדמות (Small Advanced Economies Initiative).

היוזמה, שהוקמה לפני כ-8 שנים, כוללת שבע מדינות: ישראל, שוויץ, אירלנד, פינלנד, סינגפור, ניו זילנד ודנמרק. ב

מהלך השנתיים האחרונות לא התקיים כנס שנתי בשל הקורונה, ובמקום זה התקיימו מס’ פגישות וירטואליות. זו למעשה הפעם הראשונה מאז 2019 שכנס הבכירים מתכנס. ראש המשלחת הישראלית לכנס השנה היה מר אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשיה.אליו הצטרפתי אני, הנספחת הכלכלית לשוויץ וסגנית הנציגה הקבועה של ישראל בארגון הסחר העולמי.

כנס הבכירים השנתי מהווה פלטפורמה בלתי פורמלית להחלפת דעות ושיתוף מניסיונן של המדינות במגוון נושאי מדיניות. הדיונים מחולקים לשלושה ערוצים: כלכלה, סחר ויחסי חוץ, וחדשנות. בכנס השנה נערכו דיונים מעניינים בנושאים כמו חיזוק שרשראות אספקה וההשפעה של משבר הקורונה עליהן, המשבר במנגנון ישוב הסכסוכים ב-WTO, קידום ותמיכה ביצוא באופן המקדם את השגת יעדי האקלים ויעדים בתחום הקיימות, יישום ומסחור ידע ועוד. הדיונים כללו מצגות מצטעם המדינות, סיעור מוחות, דיונים ב-best practices ושאלות ותשובות. השיח הוא פתוח ובלתי פורמלי – וזו חוזקה עיקרית של הפורום החשוב הזה.

המדינה המארחת, שוויץ, קיימה עבור המשתתפים סיור חדשנות שכלל ביקור במטות חברות מובילות, כמו נוברטיס, וכן ארגנה ערב באירוח קנטון באזל (שוויץ היא קונפדרציה המחולקת ל26 קנטונים, שהם כמו מדינות- הקנטונים עצמאיים ברוב תחומי הפעילות שלהם).

לצד הכנס, קיים אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ, פגישות בילטרליות עם מקבילתו השוויצרית ומקבילתו הסינגפורית. הפגישות התמקדו בהגברת שיתוף הפעולה הכלכלי והסחר בין המדינות.

בשנה הבאה כנס הבכירים יתקיים בסינגפור ואנו מקווים להמשך הדיונים הפורים והמעניינים ביוזמה!

בתמונה: כנס הכלכלות הקטנות המתקדמות

 

 

צור קשר עם:

שיר סלוצקי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל