כל מה שרציתם לדעת על ביקור מזכ”ל ה- OECD ולא העזתם לשאול

בשבוע שעבר הגיע מזכ”ל ארגון ה-OECD  לביקור בישראל (Mr.Angel Gurria) התקשורת כבר הראתה את כל ההיבטים הפחות מחמיאים של דוח ה -EDRC  שהגיש המזכ”ל לרוה”מ, ולנו נותר להראות שלא הכל שחור…

למשל-  ידעתם שהארגון ציין לטובה את המדיניות התקציבית והמוניטרית של הממשלה ובנק ישראל, והחמיא לנו בתחום מערך הפנסיה להזדקנות האוכלוסייה? (שהיא מתונה יחסית למדינות חברות אחרות בארגון)

ומה לגבי הצמיחה בארץ? קצב הצמיחה בישראל, נחשב  מאוד מהיר ביחס למדינות OECD  אחרות. גם בתחום החינוך, יש לנו לא מעט במה להתגאות- ישראל מובילה בין היתר ברכישת תארים מתקדמים פיר נפש. בנוסף  עולה מהדוח, כי ביחס למדינות ה-OECD ישראל מעל לממוצע בתחומי שביעות הרצון מהחיים במדינה, תוחלת החיים והבריאות.

מי שמעוניין מוזמן לקרוא את הדוח המלא ולשפוט בעצמו או לחילופין את עיקרי ההמלצות מתוך אתר ה-OECD.

ביום השני לביקור המזכ”ל בארץ, התלווה אליו פרופ יוג’ין קנדל לסיור בתעשייה במטרה להראות את חלחול הטכנולוגיה לפריפריה בישראל. הם פתחו את הבוקר בנסיעת מבחן לא שגרתית במכונית סמי אוטונומית, פיתוח ישראלי של חברת מוביליי. משם נסעו לעבר הישוב הבדואי חורה שבדרום הארץ, בו הוקם אזור מו”פ המשלב ידע בדואי מסורתי וידע מחקרי מאוניברסיטת בן גוריון בעיקר בתחומים של טכנולוגיות הדברה, צאן וצמחי מרפא.

עוד במושב חורה, פגשו את מובילי מיזם “מפעל ההזנה בחורה” מדובר בקייטרינג לילדים אשר מותאם לסגנון ולטעמים הבדואים. המזכ”ל נרגש לראות את העשייה הפורה וסיים את הביקור בברכת הצלחה רבה ליו”ר מועצת חורה ואפילו בחיבוק!

בהמשך הדרימו לאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע שם הוענק למזכ”ל אות בן גוריון המכובד למנהיגות מטעם האוניברסיטה והופגש עם שני פיתוחים ישראליים נוספים: מחט מונחית תמונה- פיתוח ישראלי בתחום רפואת ילדים, זהו שילוב של טכניקת הדמייה מתוחכמת ודיוק רובוטי המאפשר זיהוי ורידים מבעד לעור ושליטה מקסימלית על נתיב המחט. ופיתוח שני בתחום גירוי המוח, לא תאמינו אבל בעזרת טכנולוגיה חדשנית בתחום גירוי המוח ניתן על ידי חשיבה על חפץ מסויים לגרום לו לזוז! אל תנסו את זה בבית…

צור קשר עם:

איה ליבוביץ'

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל