ישראל כמדינת “זרקור” בכנס מוביל לתחום המדטק בשוויץ

השבוע, ביוזמת הנספחות הכלכלית לשוויץ ובארגון שגרירות ישראל לשוויץ, שימשה ישראל כ”מדינת זרקור” בכנס השנתי המוביל לתחום המדטק, שהתקיים בברן ב13/6. בכנס השתתפו כ400 איש ממגוון ארגונים וחברות, בהם קניינים של בתי חולים וקליניקות, בתי חולים, חברות פארמה, משקיעים ועוד.

כחלק מפעילות ה”זרקור” בכנס, השתתף כ- keynote speaker מנכ”ל ביה”ח איכילוב ומנכ”ל משרד הבריאות לשעבר פרופ’ רוני גמזו, יחד עם סטארטאפים בתחום הבריאות- להם שת”פ עם איכילוב. פרופ’ גמזו, יחד עם הח”מ (הנספחת הכלכלית לשוויץ) וחברות הסטארטאפ, השתתפו בפאנל בנושא חדשנות ותמיכה ממשלתית בחדשנות בתחום המדטק.  כמו כן, בכנס הוקם ביתן מידע על תעשיית המדטק בישראל.

פרופ’ רוני גמזו מרצה בכנס Swiss Med tech
פאנל על חדשנות בישראל בכנס
ביתן ישראל בכנס Swiss Medtech

בנוסף, פרופ’ גמזו והחברות הישראליות קיימו יום פגישות בבאזל, אשר כלל פגישות עם הנהלת Roche, נובארטיס וכן ממשלת קנטון באזל, כולל השר הממונה על פיתוח חדשנות והפארק הטכנולוגי בבאזל. במהלך הביקור נחשפנו לכלים ותשתיות שהקנטון מספק לסטארטאפים בתחום (הסטארטאפים לא חייבים להיות שוויצריים), אקסלרטור שהם מנהלים ועוד. את היום חתם אירוע בקמפוס נובארטיס, בהשתתפות בתי חולים שוויצריים וחברות הפארמה.

פגישה עם ממשלת באזל
פגישה עם נובארטיס
אירוע בקמפוס נובארטיס

אירועים אלה, שאורגנו בשת”פ משרד החוץ ומשרד הכלכלה, הם יריית הפתיחה לשת”פ ארוך טווח עם קנטון באזל (שהוא ה”בית” לחברות הפארמה השוויצריות שהן מהמובילות בעולם בתחומן) ועם חברות הפארמה.

הנספחות המסחרית מתכננת למנף את שיתוף הפעולה עם חברות הפארמה וכן עם תעשיית המדטק ובתי החולים, ולייצר פעילויות נוספות סביב הנושאים הללו, ב2024.

אנחנו מזמינים חברות ישראליות המעוניינות לקחת חלק בכנסים בתחום המדטק בשוויץ, לקבל מידע נוסף על התשתיות למחקר ומעבדות בפארק הטכנולוגי בבאזל, או להשתתף בפעילויות שיתקיימו בהמשך, לפנות אלינו למידע נוסף.

 

 

צור קשר עם:

שיר סלוצקי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל