ייצוג ישראלי בכנס האירופי לחדשנות בתחום המים

Mr. Yossi Yaacoby at WssTP, Photo Credit/WssTP

בשבוע שעבר התקיים בבריסל הכנס האירופי לחדשנות בתחום המים Water Innovation, ביוזמת הארגון WssTP – הפלטפורמה האירופית לשיתוף פעולה טכנולוגי בתחום המים. אחת מהמטרות העיקריות של הכנס, שנערך בין 25-26 ביוני 2014, הייתה ליזום ולקדם את תהליכי שיתוף הפעולה לשינוי ולחדשנות בתחום המים על פני המגזר הציבורי ופרטי, ארגונים לא ממשלתיים והציבור הרחב.

בתמיכת הנספחות המסחרית למוסדות האיחוד האירופי, ישראל נבחרה לאחת המדינות, שהציגו בכנס את גישת החדשנות שלהן בתחום המים. לצד נציגים מקנדה, סין, ודרום אמריקה, השתתף בכנס מר יוסי יעקובי, מנהל WATEC בחברת מקורות הישראלית, והציג את הפרויקטים השונים אותם מקדמת החברה.

לאחר השתתפות מוצלחת ומעוררת עניין בכנס, מר יעקובי אמר, כי “ישראל מקדמת חדשנות בתחום המים זה עשרות בשנים, תחילה שלא מתוך בחירה אלא הכרח לספק דרישה הולכת וגודלת במדינה שהיא על סף המדבר.

כמדינה המעודדת יזמות טכנולוגית החל מהאקדמיה ומוסדות המחקר, דרך חברות ההזנק וה-SME’S , וכלה בחברות הבוגרות, תוך יצירת אקו סיסטם הוליסטי ושיתוף פעולה סינרגטי, אנו רואים חשיבות רבה בבניית ידע והפצתו כאשר אחד הכלים המרכזיים הוא שיתוף פעולה עם מדינות אירופה והגדלת הפעילות תוך שימוש במגוון הכלים הקיימיםאנו רואים בכך הזדמנות גדולה ופוטנציאל רב שיביאו מעבר לחיזוק הידע הגדלת כושר התחרותיות של מדינות אירופה וישראל כאחד”.

מטרת הכנס הייתה להביא לחזית הדיון הציבורי באירופה את הפוטנציאל הכלכלי הגלום בסקטור המים ובקידום החדשנות. כמו כן, בכנס עלו לדיון סוגים של “צווארי בקבוק” משפטיים, טכניים ופוליטיים, אשר עלולים לעמוד בדרכו של משק מים האירופי מלמצות את הפוטנציאל הכלכלי המלא. תשומת לב מיוחדת ניתנה לעיצובה של תכנית העבודה לשנים 2016-2017 בתכנית Horizon2020, בהתאם למעבר ל”כלכלה ירוקה”, עליה מדינות אירופה שמות דגש בשנים האחרונות.

במהלך הכנס העניקו SME Awards לחברות קטנות ומפתחים צעירים, אשר הגישו פיתוחים חדשניים בתחום המים והטכנולוגיה. לרשימה הסופית של המשתתפים הגיעו שתי חברות ישראליות.

במרכזו של ארגון ה-WssTP נמצאות קבוצות וולונטריות (Action Groups) של בעלי העניין וההשפעה הרבים, אשר מהוות את האלמנט המרכזי של שלב היישום של הארגון והמטרות אותן הציב. המטרה של הקבוצות הינה לפעול לפיתוח ויישום פתרונות חדשניים לאתגרי מים, במטרה לזהות ולהסיר מחסומים ולקדם חדשנות אזורית ובינלאומית. הארגון לא מציע מימון ישיר, אולם דרכו מתאפשרת גישה למקורות מימון מוכרים.

למידע נוסף על ארגון ה-WssTP: לחץ/י כאן.
לתכנית המלאה של הכנס שהתקיים בין 25-26 ביוני: לחץ/י כאן.

צור קשר עם:

מורן בוגנים

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל