טכנולוגיות ירוקות וכסף גדול

לפני כשבועיים השתתפנו בסבב הרביעי של היוזמה להפחתת מכסים במוצרי איכות הסביבה, שבה חברות 16 מדינות (האיחוד האירופי כאחת). אני חייב לומר שהופתענו ! חשבנו שמדינות, שיגיעו יציגו את רשימת המוצרים (רשימת מספרי שורות המכס), שהן רוצות לפטור ממכס ובכך יסתיים המפגש. במקום זאת, פגשנו שורת מומחים ממדינות שונות, שהסבירו, כל אחד בתורו, מהי התועלת הסביבתית, הנובעת מהמוצר שהם הציעו להכליל בהסכם.

ביוזמה הוגדרו עשר קטגוריות מוצרים הכוללות: טיפול בזיהום אוויר, טיפול בפסולת מסוכנת, טיפול בשפכי מים ומטרדי רעש, אנרגיה מתחדשת, יעילות אנרגטית ועוד. בסבב הזה, מדינות התבקשו להציג מוצרים, שקשורים לאנרגיה ירוקה ומתחדשת ויעילות אנרגטית. שמענו הסברים על פאנלים סולריים, טורבינות רוח, תחנות כוח גאותרמיות ואפילו צפינו בדגמים מוקטנים של פיתוחים מעניינים (ומוזרים משהו).

בסבב הבא צפויות להצטרף גם טורקיה ואיסלנד, לאחר שיקבלו את הסכמת כלל החברות להצטרפותן ובכך עשוי להגיע היקף הסחר העולמי במוצרי "איכות סביבה" שמכוסה ביוזמה לכ- 90%.

מדינת ישראל צריכה להציג את רשימת המוצרים, שהיא תומכת להכללה בהסכם עד סוף מרץ. אנו עובדים כעת על מיפוי האינטרסים שלנו בקטגוריות השונות ולשם כך גם מנסים לבוא במגע עם כל איגוד/חברה/יצרן/מפתח או כל גורם בעל עניין על מנת שנוכל לשקף את האינטרס הישראלי.

 

solar2-300x225

 

מה הכוונה ב"אינטרס הישראלי"?

האינטרס הישראלי מורכב משתי רמות: התקפי והגנתי. אם יש לנו טכנולוגיה טובה ומעניינת הרי שיש לנו יתרון על מדינות אחרות ולכן יש לנו אינטרס התקפי ואנו מעוניינים, שהמוצר ייכלל בהסכם ולהיפך: אם אנו מעוניינים לשמור על יצור מקומי ישראלי, הרי שיש לנו אינטרס הגנתי ואנו לא מעוניינים להפחית מכסים במוצר זה.

אם יש לכם אינטרס התקפי או הגנתי, פנו אלינו לנספחות המסחרית בג'נבה במהרה באמצעות כפתור "צור קשר" למטה או באמצעות "זירת ההתייעצות". אנו רוצים לקבל מכם משוב על מנת שנוכל לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר.

צור קשר עם:

אסי יוסף

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל