הצטרפו אלינו לשיח שולחן עגול עם התעשיה בארגון הסחר העולמי

בחמישי הבא, ה30 במרץ 2023, יתקיים אירוע שולחן עגול בארגון הסחר העולמי (הWTO) בנושא דיווחים שהמדינות השונות מגישות לארגון על חסמי סחר ושינויי רגולציה וכיצד הסקטור הפרטי עושה שימוש בדיווחים אלה, כיצד ניתן להנגיש אותם יותר לתעשיה וכן הלאה. הכנס מאורגן ע”י הנספחות הכלכלית של ישראל לWTO יחד עם משלחות ארה”ב וניו זילנד לWTO. האירוע ישודר אונליין וישתתפו בו 6 דוברים, מהם שניים ישראלים: עו”ד ניר דויטש, ראש קש”ח בהתאחדות התעשיינים, וגב’ יעל פרידגוט, נקודת הקשר של משרד הכלכלה לוועדת הTBT (חסמים טכניים לסחר) בWTO.

מעט רקע לדברים: כל מדינה החברה בארגון הסחר העולמי (בו חברות 164 מדינות נכון להיות, כולל ישראל) מחויבת עפ”י כללי הארגון לדווח לו על חסמי סחר חדשים, שינויי רגולציה ותקינה העומדים להיכנס לתוקף ועשויים להשפיע על הסחר הבינ”ל, ועוד. המדינות האחרות יכולות להגיש הסתייגויות, שאלות וכן לפנות לאותה מדינה גם באופן בילטרלי וזאת ע”מ לנסות ולהשפיע על הרגולציה החדשה העומדת להיכנס לתוקף או להביע הסתייגות מהיבטים מסוימים בה. לפיכך, זוהי הזדמנות מעולה עבור חברות ישראליות – בייחוד בסקטורים עתירי רגולציה – להשפיע על כללים חשובים שישפיעו על היצוא שלהן, מבעוד מועד.

הצטרפו אלינו לשיח מעניין ורלוונטי מתמיד, במיוחד בסביבה הגלובלית המשתנה תדיר והמושפעת מאתגרים כלל עולמיים (כדוג’ מגיפת הקורונה, משבר האקלים, משבר האנרגיה, מלחמת הסחר סין-ארה”ב ועוד). האירוע יתקיים כאמור בחמישי ה30/3 בשעה 14:30 שעון ישראל. פרטים נוספים ניתן למצוא כאן

לכניסה לאירוע היכנסו ללינק.

אנחנו מזמינים חברות המעוניינות להיכלל ברשימת התפוצה של הודעות שינויי הרגולציה הטכנית והתקינה המוגשות לארגון הסחר העולמי – לפנות למחלקת ארגונים בינ”ל במשרד הכלכלה, לנקודת הקשר TBT של משרד הכלכלה או אלינו לנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה בג’נבה.

 

צור קשר עם:

שיר סלוצקי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל