הסכם הרכישות הממשלתיות המתוקן (ה-GPA) אושרר וייכנס לתוקף בתחילת אפריל 2014

GPA-Bali13

במפגש הוועדה של הסכם הרכישות הממשלתיות, שהתקיים בשבוע שעבר בג’נבה בכתליי ארגון הסחר העולמי, הוכרז כי הופקדו המספר הנדרש של פרוטוקולי ההצטרפות מטעם המדינות, וכעת ההסכם המתוקן ייכנס לתוקף ב-6 באפריל.

מדובר בהישג משמעותי בו ישראל לקחה חלק פעיל, הן במהלך המו”מ עצמו אשר הושלם בדצמבר 2011, וכן בהכנסת ההסכם לתוקף. מדינת ישראל חתומה מאז שנת 1996 על הסכם רכש ממשלתי בארגון הסחר העולמי.

ההסכם מסדיר פרוצדורות של מכרזי הרשויות הממשלתיות וכן אי אפלייה של ספקים זרים בהסכמים אלו, בקרב המדינות החתומות עליו (כולל מדינות האיחוד האירופי, ארה”ב, קנדה, שוויץ, יפן, ועוד).

ההסכם המורחב יביא לתוספת שווקים של מאות מיליוני דולרים לשנה. לתחולת ההסכם הקיים נוספו כ-200 משרדים וישויות חדשות אחרות, הורחבה תחולת המוצרים והשירותים בכל המדינות החברות, כולל כיסוי חדש של שירותי תקשורת. ההסכם המתוקן, כמו המקורי, מסדיר כי המדינות החברות תענקנה הזדמנות שווה לחברות ישראליות להתחרות במכרזי הרכש שלהן, באותם תנאים כפי שהן מעניקות לחברות מקומיות.

על מנת לאשרר את ההסכם, נדרשו עשר מדינות להפקיד את פרוטוקול ההצטרפות (האיחוד האירופי נחשב ישות אחד). ישראל הייתה המדינה העשירית ועם הפקדת הפרוטוקול שלנו הושג המספר הנדרש של מדינות על מנת לסיים את תהליך הכנסת ההסכם לתוקף.

במשרד הכלכלה פועלת יחידת כלי סיוע לתעשייה המקדמת השתתפות של חברות ישראליות במכרזים בינלאומיים. היכנסו לפרטים נוספים.

בהצלחה לכולנו!

שי

צור קשר עם:

שי מוזס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל