בחרו בלוג

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
Emerging Markets
הגשת בקשה לתעודת יצואן
פתיחת פנייה חדשה לנספח

החלפת מידע אוטומטי בענייני מיסים

פורסם ע"י , נספחת כלכלית- פריז, OECD , בתאריך 22 במאי 2014

דיווחנו כאן לפני מספר ימים על הצהרת השרים אשר נחתמה בכנס השרים של ה- OECD בתחילת מאי. בין שאר ההתחייבויות, חתמו השרים על ה- Declaration on Automatic Exchange of Information in Tax Matters, אשר נועדה לחייב את המדינות להעביר באופן אוטומטי מידע הקשור למס למדינות האחרות החתומות על ההצהרה. בזאת מקווה ה- OECD לסיים את עידן הסודיות של הבנקים והמוסדות הפיננסיים. פרט למדינות החברות בארגון, תמכו (וחתמו על ההצהרה) ביוזמה זו של ה- OECD גם מדינות נוספות: ארגנטינה, ברזיל, סין, קולומביה, קוסטה ריקה, הודו, אינדונזיה, לטביה, ליטא, מלזיה, ערביה הסעודית, סינגפור ודרום אפריקה.

ההצהרה מחייבת את המדינות ליישם סטנדרט גלובלי אחיד של העברת מידע אוטומטי. הסטנדרט, אשר פיתח ה- OECD , וכבר אושר על ידי שרי האוצר של מדינות ה-G20 בפברואר האחרון, מחייב את המדינות והסמכויות המשפטיות להשיג את כל המידע הפיננסי מהמוסדות הפיננסיים במחוזותיהן ולהעביר את המידע באופן אוטומטי למחוזים ומדינות אחרות על בסיס שנתי.

כפי שהטיב להגדיר זאת מזכ"ל ה- OECD , אנחל גוריה, "הונאות מיסים והתחמקות מתשלום מס אינן עבירות חסרות נפגעים: הן שוללות מהממשלות את ההכנסות הנחוצות לשיקום הכלכלה ועידוד הצמיחה ומסכנות את אימון האזרחים בהוגנות והיושרה של מערכת המס".

ממשלות ה- G20 העניקו לפורום הגלובלי על שקיפות והחלפת מידע לצורכי מס, אשר מארח ה- OECD , את המנדט לפקח ולבחון את יישום הסטנדרט החדש. כיום, יותר מ- 60 מדינות וסמכויות מחוזיות התחייבו לאימוץ מוקדם של הסטנדרט החדש וחברים נוספים בפורום הגלובלי צפויים להצטרף לקבוצה זו בזמן הקרוב.

Global_Forum_on_Tax_transperency

היכנסו לסרטון שפרסם לאחרונה ה- OECD, אשר מבהיר את עומק הבעיה בחוסר המידע הקשור למס ואת ההתחייבות של המדינות במציאת פתרון לבעיה זו.

 

ריטה גולשטיין-גלפרין נספחת כלכלית- פריז, OECD

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספחת כלכלית- פריז, OECD, ריטה גולשטיין-גלפרין