הזדמנויות רכש לחברות ישראליות בבנק האירופי להשקעות (EIB)

תמונה לפוסט על רכש

בינואר 2016 נציגים מהבנק האירופי להשקעות (EIB – European Investment Bank) הגיעו לביקור בישראל כדי לבחון אופציות לפרוייקטים משותפים בתחום מימון המגזר הפרטי במדינה. במהלך ביקורם, הנציגים פגשו גורמים מבנקים ישראלים, משרדי ממשלה, והתאגדויות עובדים. אודות הבנק ואודות הביקור ראו כאן את הפוסט הקודם שלנו בעניין.

בפוסט הזה, נציין את הזדמנויות הרכש, שיש לחברות ישראליות בבנק האירופי להשקעות (וזאת, בדומה לפרסום קודם שלנו, לחצו כאן לקישור, המפרט אודות ההזדמנויות הקיימות עבור חברות ישראליות להתחרות על מכרזי אספקת ציוד, עבודות ושירותים של הבנק האירופי לפיתוח (EBRD: European Bank for Reconstruction and Development).

מבחינת ה- EIB ישנם שני סוגים של רכש, אשר לכל אחד מהם סט חוקים משלו:

  1. רכש עבור פרויקטים, שהבנק מממן בהלוואה (אשר נקרא Project Procurement).
    להלן מדריך החוקים של רכש בהלוואה של הבנק לפרויקט מסוים: Guide to Procurement
  2. רכש עבור ציוד, שהבנק זקוק לו כארגון – שירותים, אספקה ועבודות (אשר נקרא Purchasing).
    להלן מדריך החוקים של רכש הבנק עבור עצמו: Guide for procurement of services, supplies and works by the EIB for its own account

חברות ישראליות יכולות להשתתף בסוגי הרכש הנ”ל בתנאים הבאים:

  1. רכש לפרוייקטים בהלוואה: זכאות להשתתפות מבחינת שייכות למדינה צריכה להיות בדר כללכ פתוחה לגמרי (ראה חלק 2 מהמדריך החוקים הרלוונטי, עמוד 4). יכולות להיות לעיתים הגבלות על זכאות של מדינות להשתתף, הגבלות, שיכולות להיות קשורות למימון משותף על ידי מוסדות פיננסים אחרים או ממקורות מצד שלישי (ראה חלק 3.2 של מדריך החוקים הרלוונטי לפרטים נוספים). במקרים כאלו הדבר יהיה כתוב בבירור במסמכי המכרז.
  2. רכש עבור הבנק עצמו: כאן תקפים החוקים של האיחוד האירופי בנוגע לרכש ציבורי. הזדמנויות מעל לערך של 207,000 יורו מתפרסמות בעלון הרשמי של הא”א (EU Official Journal). חברות ישראליות תצטרכנה לעבור על העלון הרשמי של הא”א כדי לדעת על מכרזים של ה- EIB ועל המועד האחרון והתנאים להגשה. חברות ישראליות זכאיות לגמרי לגשת למכרזים. אף על פי כן, ה- EIB שומר לעצמו את הזכות לבצע בדיקות נאותות (due diligence) על חברות לפני כניסה להסדרים חוזיים, בלי קשר ללאומיות.

את המודעות לרכש ניתן לראות באתר ה- EIB (ראו כאן) ובעלון הרשמי של האיחוד האירופי (Official Journal of the EU).

אין לבנק מידע אודות השתתפות ישראלית קודמת במכרזיו מהסוגים השונים.

צור קשר עם:

גל מור

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל