ארגון הסחר העולמי יקיים סשן פודטק – עם פוקוס על ישראל

בתאריך 16 בפברואר 2023 יקיים ארגון הסחר העולמי (ה-WTO) סשן וירטואלי בנושא פודטק וכללי הסחר הגלובליים.

נושא ביטחון מזון הוא נושא שעלה רבות בארגון הסחר העולמי ובארגונים בינלאומיים רבים נוספים בשנה החולפת, וביתר שאת לאור מלחמת רוסיה- אוקראינה. מדינות רבות מודאגות ממשבר המזון ושואפות להבטיח ביטחון מזון לתושביהן. במסגרת ארגון הסחר העולמי, הנושא עולה רבות בעיקר בוועדות החקלאות השונות, הן בדיונים פורמליים והן בדיונים לא פורמליים.

טכנולוגיות מזון – פודטק – עשויות לתת פתרון, גם אם לא מלא, לבעיה. למעשה, כיום, תעשיית הפודטק היא אחת התעשיות הצומחות ביותר בעולם, כאשר סטארטאפים בתחום מושכים השקעות רבות, גם בתקופות מאתגרות עבור משקיעים, כמו התקופה הנוכחית.

ישראל היא HUB עולמי מוביל בתחום, כאשר במשיכת השקעות לסטארטאפים בתחום היא שניה רק לארה”ב (באופן אבסולוטי. אם מחשבים פר-קפיטה, ישראל מובילה). באירופה ישראל מובילה בפער ניכר.

גם בשוויץ מזהים את הפוטנציאל ויש ביקוש רב לטכנולוגיות פודטק , הן מצד משקיעים והן מצד תאגידים ויצרני מזון, כדוגמת ענקית המזון נסטלה.

בארגון הסחר העולמי נקיים לראשונה בעוד שבועיים סשן שיתמקד בפודטק, עם פוקוס על ישראל. בסשן ישתתף ניר גולדשטיין, מנכ”ל Good Food Institute Israel,  מלכ”ר בפריסה עולמית המקדם את תחום החלבונים האלטרנטיביים בארץ ובעולם. במסגרת שיתוף הפעולה של הנספחות המסחרית בשוויץ עם GFI Israel, נקיים את הסשן על פודטק וכללי הסחר הגלובליים.

אתם/ן מוזמנים ומוזמנות להצטרף אלינו ב16 בפברואר לדיון מרתק! הסשן יתקיים אונליין והוא פתוח לקהל הרחב  (הקלטה תועלה ליוטיוב).

לפרטים נוספים- מוזמנים/ות לפנות לנספחות הכלכלית לWTO ושוויץ.

 

צור קשר עם:

שיר סלוצקי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל