אור ירוק לציבור לשמוע ולהשמיע ב- WTO

PUBLIC FORUMהקיץ חלף עבר ואצלנו חוזרים לעסקים, או לפחות מנסים לחזור לעסקים, עקב המשבר שעליו פירטתי בפוסט הקודם. למרות כל זאת, השבוע מתקיים ה- Public Forum ב- WTO, שהינו פורום בן שלושה ימים ובו יתקיימו 48 מושבים ו- 20 סדנאות בנושאים מגוונים וכל זאת במטרה להנגיש את עבודת ה- WTO לציבור הרחב (כאן ניתן לראות את תכנית האירוע).

מאז 2001 מתקיים “יום פתוח” ב- WTO, בו נידונים נושאים רבים הקשורים לסחר והשפעתו על העולם. היוזמה נולדה כתוצאה מטענות של ארגונים שונים, כגון כאלו ללא כוונות רווח, ארגוני תעשיה וארגונים סקטוריאליים, כי עבודת הארגון אינה שקופה מספיק לקהל הרחב. בשנת 2012 הוחלט להרחיב את אורכו של הפורום השנתי לשלושה ימים, כפי שנהוג גם כיום.

הפורום נערך ממש בימים אלו, 1-3 באוקטובר ונושאו “Why Trade matters to everyone”. המיקוד השנה הינו: כיצד סחר משפיע על חיי היום יום של התושבים בכל העולם, בין אם במדינות מפותחות או במדינות מתפתחות. באירוע צפויים להשתתף כ- 1,500 נציגים של החברה האזרחית, ביניהם אנשי תעשייה, אקדמיה, אנשי עסקים, תקשורת, נציגי ממשלה וכאמור ארגונים סקטוריאליים ממדינות שונות.

על מה ידברו? רשימת הנושאים מגוונת ובניהם: שיפור התחרותיות של אפריקה, השפעת הסחר בשירותים על איכות החיים בערים, עתיד מערכת הסחר המולטיליטראלית, סחר וצריכה בת קיימא, סחר במשאבי טבע, סחר ותעסוקה ועוד נושאים רבים ואחרים.

הנספחות המסחרית לשווייץ ול- WTO, הממוקמת בג’נבה, תכסה חלק מהמושבים. אז אם אתם באזור או מעוניינים בהרחבה על אחד הנושאים, שנידונים אל תהססו לפנות אלינו.

שנה טובה וגמר חתימה טובה!

צור קשר עם:

אסי יוסף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל