מוסדות פיננסים לפיתוח

מוסדות פיננסים לפיתוח

מחלקת השווקים המתעוררים והמוסדות הפיננסים במנהל סחר חוץ אמונה על קידום הפעילות הכלכלית במדינות המתפתחות, ושילוב חברות ישראליות בפרויקטים במימון מוסדות פיננסים לפיתוח (Development Finance Institutions).

המחלקה, בשיתוף עם הנציגויות הכלכליות של ישראל במדינות מתפתחות והנציגויות הכלכלית בוושינגטון, פועלת לאיתור הזדמנויות עסקיות עבור חברות ישראליות במדינות היעד ביבשת אפריקה, אמריקה הלטינית, מזרח אירופה והודו, בדגש על שווקי “בסיס הפירמידה”. במקביל, פועלת המחלקה להגברת המודעות לאתגרי הפיתוח בעולם בקרב התעשייה הישראלית ומובילה הסכמים שונים עם המוסדות הפיננסים לפיתוח. 

מדבריו של נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין, בועידת ישראל לעסקים של “גלובס”, ינואר 2018:

מדינת ישראל היא סיפור ההצלחה המרשים ביותר של מדינה מתפתחת שהפכה למעצמה. חלק גדול מהתעשיות הישראליות צמחו מתוך הניסיון שלנו כמדינה מתפתחת. הפכנו למומחי פתרונות כי היינו תלויים בפתרונות האלה. למדינת ישראל יש את היכולת והאינטרס לקחת את המומחיות שלנו להפוך אתגר לפתרון, ולייצא את הידע הזה אל העולם המתפתח“.

הציפייה של העולם מישראל, ואני חושב שעמוק בפנים גם הציפייה שלנו מעצמנו, היא לאפשר למדינות וחברות מתפתחות אחרות לבצע את אותה הקפיצה שביצענו אנחנו: מתלות מוחלטת לקיימות במיוחד בתחומי החקלאות, המים, המזון, האנרגיה, החינוך והבריאות

לכתבה המלאה בגלובס לחצו כאן.

מערך כלי סיוע
לתעשייה

מערך כלי סיוע לתעשייה במינהל סחר חוץ מפעיל מגוון תכניות לחיזוק התעשייה הישראלית ולהגדלת אפשרויות התעסוקה. לשם כך, מפעיל המערך כלי סיוע שונים לייזום ולהעמקת הפעילות של התעשייה הישראלית בשווקים הבין-לאומיים.

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה אמון על גיבוש ויישום מדיניות  סחר החוץ של מדינת ישראל במטרה להגביר את כושר התחרות של התעשייה הישראלית בשווקים הבין-לאומיים.

תחומי הפעילות של המינהל כוללים פעולות לקידום הסחר והיצוא, ייזום ותחזוקה של הסכמי סחר לשיפור תנאי הסחר של ישראל, עידוד ומשיכת השקעות זרות ויצירה של שיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות זרות.

אגף מדיניות
והסכמי סחר במינהל סחר חוץ

אגף מדיניות והסכמי סחר במינהל סחר חוץ יוזם ומנהל משא ומתן על הסכמי סחר חדשים, מעדכן באופן שוטף הסכמי סחר קיימים, פועל להסרה של חסמי סחר ומייצג את מדינת ישראל בארגונים הכלכליים הבינלאומיים, כמו ארגון הסחר העולמי (ה- WTO) וה-OECD.