מוסדות פיננסים לפיתוח

מוסדות פיננסים לפיתוח

כנס ה-Cybertech בתל אביב- חזית עולמית מול איומי הסייבר וההקשר הסינגפורי

תחום הביטחון בסייבר הינו תחום המעסיק את כלל מדינות העולם, וביניהן גם את סינגפור. סייבר הוא המקום בו האינטרנט והעולם הדיגיטלי פוגשים אותנו בעולם האמיתי. הטכנולוגיה המתקדמת וכמות המידע ההולכת וגדולה שהאנושות מחזיקה דוחקות בנו לעבור ולאחסן יותר ויותר מהמידע שלנו במחשבים, בין היתר גם ב”ענן” הווירטואלי ובמאגרי מידע שונים. פונקציות רבות, ביניהן ממשלתיות ופיננסיות, עוברות אט אט לאחסון במרחב האינטרנטי, וכלל העולם צועד לחיבור לאינטרנט של כלל המכשירים שבידינו (מה שנקרא באנגלית IOT- internet of things).

את ההתקדמות הטכנולוגית לעבר קישוריות של כלל תחומי חיינו יכולים לנצל כוחות שונים, ביניהם גופי טרור וארגוני פשיעה. ניתן לראות את הנזק שניתן ליצור, וכתוצאה מכך גם את חשיבות הגנת הסייבר, הן ברמת המדינה (כמו ההתקפה שהתבצעה על מתקני חברת החשמל האוקראינית ב-2015) הן ברמת החברה הפרטית (כמו במתקפת הסייבר על חברת הביטוח שירביט ב-2020).

סינגפור, כהאב פיננסי איזורי שמה דגש לאומי על נושא הגנת הסייבר ונחשבת כמובילה איזורית בתחום. יותר חברות פרטיות וממשלתיות סינגפוריות מתמגנות מפני מתקפות סייבר בכלים שונים ובסיוע טכנולוגיות מגוונות. בדומה לישראל, סינגפור הינה מדינה בעלת מנטליות של “מעטים מול רבים”- מדינה קטנה, בעלת חיסרון דמוגרפי אל מול סביבת מעצמות, אך בעלת אמונה שעם תחכום ותעוזה היא יכולה להגן על התשתיות הקריטיות והאזרחים שלה.

בין היתר, הקימה ממשלת סינגפור את סוכנות ביטחון הסייבר ב-2015 במטרה ללחום בזירה זו. כמובן שהדבר רלוונטי מאוד לתעשייה הישראלית.  דוגמה לכך ניתן היה לראות בכנס הסייבר-טק האחרון שקוים בגני התערוכה בתל אביב. בכנס זה הציגו מגוון רחב של חברות ישראליות מתחום הגנת הסייבר ותחומים דומים את המוצרים והטכנולוגיות שלהם, התקיימו הרצאות ופאנלים בנושאים שונים הקשורים לסייבר. משלחות מכל העולם הגיעו ארצה על מנת ללמוד עוד על פתרונות ישראליים לאתגרי הסייבר השונים. בין היתר, הגיעו לכנס גם משלחות סינגפוריות אשר לוו על ידי עובדי הנספחות בסינגפור ומנהל סחר חוץ בירושלים.

אנו מזמינים חברות ישראליות שונות, העוסקות בתחום הסייבר והמתעניינות בשוק הסינגפורי, לפנות אלינו לנספחות. נשמח להכווין אתכם ולסייע לכם ליצור חיבורים עם חברות מקומיות.

 

 

שתף את הפוסט