מוסדות פיננסים לפיתוח

מוסדות פיננסים לפיתוח

מעבדה

חישוב מסלול מחדש – חדשנות בעידן הקורונה

 

בטור דעה שפורסם ב-DEVEX, פלטפורמת המדיה לקהילת הפיתוח העולמית אשר שמה לעצמה למטרה לתת מידע ולחבר בין אנשי מקצוע בתחומי הפיתוח, קיימות, ובריאות עולמית, כותב הטור David Milestone מדגיש את תפקידה של החדשנות בעידן הקורונה. עידן אשר מלווה אותנו כבר כמעט לאורך כל המחצית הראשונה של שנת 2020 ומאיים להישאר ואף להתפרץ בגל שני של הדבקות לאורך המחצית השנייה של שנת 2020. הצרכים במציאות החדשה מבקשים חדשנות טכנולוגית “נוספת” אשר תוכל להתמודד עם אתגרים כגון שמירת ריחוק חברתי, פתרונות בשרשרת אספקה ואתגרים רבים נוספים.
הכותב מצביע על יתרון מסוים למדינות מתפתחות בהתמודדות עם נגיף הקורונה, עקב הניסיון שלהם בהתמודדות עם נגיפים מסוכנים אחרים כגון האבולה, ישנן מדינות מתפתחות אשר פיתחו תהליכים ופתרונות טכנולוגיים להתמודדות עם האיום הנגיפי, צמצום ההתפשטות שלו והאופן בו מתנהלים חיי היום יום של התושבים, ואלו קיימים לרשותם גם מול נגיף הקורונה.
הכותב מציע לקובעי מדיניות כיוון פרקטי ונכון אליו ניתן לשנע את מאמצי החדשנות בבריאות, פיתוח וקיימות בעידן הקורונה שיוכלו לשרת אותנו גם בטווח הארוך, ובין היתר גם מציין שני מקורות אשר מנסים לרכז ולאסוף את החדשנות הגלובאלית שנוצרה ונוצרת בעידן הקורונה וכנגדה

USAID’s health innovation RFI

Global Innovation Exchange

ביקרתי באתר האינטרנט של האחרון המציע דאטה בייס מפורט של כ-800 פתרונות טכנולוגיים (סטארטאפים רבים) מכל רחבי העולם להתמודדות עם הנגיף והשלכותיו הרבות (התנהגות צרכנים, שינוע, צריכת שירותים מרחוק ועוד). GIX מאפשר לטכנולוגיות חדשניות הרלוונטיות להתמודדות עם הנגיף להיכנס למאגר בתהליך פשוט וידידותי, משלב  מנוע חיפוש עם מסננים אשר מסייע לאתר טכנולוגיות ב-  12 קטגוריות שונות ומציע בתוכו מעבר להיותו במה רלוונטית עבור חברות עסקיות גם אלמנט מימוני עבור החברות.

מוזמנים להתרשם כאן.
לקריאת הטור המלא המלא של David Milestone  לחצו כאן.

 

 

 

שתף את הפוסט