טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

מימון פרויקטים וחדשנות – בואו לשמוע איך להצליח באפריקה

5 בדצמבר 2018, 8:00 - 12:30

כנס אפריקה שווקים מתעוררים

בשווקים המתפתחים אתגרים רבים ליצואנים הישראלים, אך גם הזדמנויות שלא קיימות בשום מקום בעולם.

כיום, יותר ויותר יצואנים מכל רחבי העולם מבינים שהעתיד הוא בשווקים המתפתחים. לשווקים הללו פוטנציאל גדול וכן ממשלות עם כלכלה יציבה ורצון לצמיחה כלכלית ושיפור איכות החיים של האזרחים. התדמית השלילית שהרחיקה השקעות וחברות מסחריות בינלאומיות משתנה, והמאמצים המקומיים והבינלאומיים להתמודדות עם מחלות חשוכות מרפא, בעיות ביטחוניות ויציבות שלטונית, עוני כבד ובעיות חברתיות ניכרים ומראים שינוי ותוצאות חיוביות.

האוכלוסייה המתרבה במדינות המתפתחות – יבשת אפריקה, הודו, אמריקה הלטינית יחד עם השינויים הכלכליים והדמוגרפיים מהווים קרקע פורייה להשתלבות של פתרונות בתחומי התשתיות, אנרגיה, רפואה, חקלאות, מים, דיגיטל ועוד.

לאור האסטרטגיה לחיזוק היחסים בין ישראל למדינות אפריקה והתכנית לקידום יחסי המסחר בין המדינות, משרד הכלכלה והתעשייה פועל במספר ערוצים בכדי לקדם את המסחר עם אפריקה. לשם כך נפתחו השנה שתי נספחויות מסחריות-כלכליות נוספות של משרד הכלכלה והתעשייה: באקרה גאנה, ובניירובי קניה. בנוסף לנספחות המסחרית הוותיקה בדרום אפריקה. כמו כן, מדינת ישראל חתמה על הסכם עם ארגון Power Africa, ארגון המסונף ל USAID האמריקאי אשר פועל כארגון גג לפרויקטים בתחום האנרגיה באפריקה.

ישראל מספקת גם ערבויות מדינה לחברות הפועלות בשווקים המתפתחים דרך החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ בע"מ – אשרא.

אשרא פועלת בתחום ביטוח האשראי וסיכוני סחר חוץ לטווח בינוני וארוך, מבטחת או ערבה לסיכונים מסחריים ו/או פוליטיים בעסקאות יצוא בהן קיים אשראי ארוך טווח (שנה ויותר). כמו כן החברה מבטחת השקעות של משקיעים ישראליים בחו"ל כנגד סיכונים פוליטיים וכן החלה בסוף שנת 2015 לספק שירות של הנפקת ערבות נגדית כנגד ערבויות בנקאיות ליצואנים קטנים ובינוניים.

בכדי להנגיש את הכלים הקיימים לתעשייה הישראלית וכן לייצר דיון מעמיק יותר בנוגע לפעילות חברות ישראליות בשווקים המתפתחים, משרד הכלכלה והתעשייה וארגון אשרא יקיימו אירוע משותף ב- 5 לדצמבר 2018 אשר יעסוק בכלים ובמימונים הנגישים לחברות הישראליות באפריקה.

באירוע ישתתפו וישתפו בידע ובניסיון:

  • נציגי חברת אשרא
  • נציגי ממשלת ישראל העוסקים בעולמות הפיתוח והשווקים המתעוררים
  • מנהל ארגון Power Africa, מר אנדרו הרשקוביץ
  • נציגי קרנות הון סיכון המשקיעות בפרויקטים במדינות מתפתחות
  • אנשי מפתח מהמגזר הפרטי בעלי ניסיון וותק בפעילות עסקית באפריקה

לו"ז מעודכן לכנס

המארגנ/ת

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה
דוא״ל
fta.israel@economy.gov.il
אתר
http://israel-trade.net

מקום

מרכז ענב, תל אביב
אבן גבירול 71
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל