לחץ לפתיחה
לוגו משרד הכלכלה והתעשייה ולוגו מכון הייצוא
לחץ לפתיחה
לוגו משרד הכלכלה והתעשייה ולוגו מכון הייצוא
21/11/2018

על הזדמנויות עסקיות ומסחר אלקטרוני באינדונזיה

הבורסה לניירות ערך אחוזת בית 2, תל-אביב
הרשמה לכנס
אודות
מעמד הביניים ההולך וגדל לצד שיעור חדירה גבוה של אינטרנט (כיום יש במדינה 132 מיליון משתמשי אינטרנט) , אינדונזיה נהפכת בשנים האחרונות גם לאחד השווקים המעניינים ביותר באסיה בתחום ה-E-commerce, והשנה היא תהיה השוק השלישי הכי צומח בתחום בעולם בתחום. 75% מהגלישה באינטרנט היא במובייל, מה שמביא לכך שרוב הקניות אונליין הן כמובן מהטלפונים הניידים. נכון, אין לישראל יחסים דיפלומטיים עם אינדונזיה (השוק הכי גדול שאין לנו איתו יחסים), אבל הדבר אינו מהווה חסם משמעותי לעסקים ובשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר חברות ישראליות פועלות בשוק. בואו לפגוש את הנספח המסחרי בסינגפור ואינדונזיה יחד עם היועץ של משרד הכלכלה לאינדונזיה כדי לשמוע על ההזדמנויות הקונקרטיות שקיימות במדינה כיום, להבין מהי הדרך הנכונה לפעול בשוק וכיצד אנחנו יכולים לחבר אתכם ללקוחות ושותפים פוטנציאליים.
ניתנו לה כינויים רבים לאורך ההיסטוריה- האזמרגד של קו המשווה (Emerald of the Equator), מדינת אלף האיים (13,466 איים ליתר דיוק), ריאת העולם (בגלל השטח הגדול של יערות הגשם בה), אבל, מעבר למיקום ולשטח המיוחדים שלה, אינדונזיה הופכת בהדרגה בעשורים האחרונים למעצמה כלכלית ובפרט להזדמנות עצומה לחברות E-commerce ישראליות. ניתן להצביע על שני נתונים בסיסיים כיסודות של העלייה הדרמטית בכוחה הכלכלי: גודלה של האוכלוסייה- מעל 260 מיליון תושבים (מס' 4 בעולם), וצמיחה כלכלית חזקה – מאז שנות ה-80 הצמיחה באינדונזיה נעה סביב 5% במרבית השנים. התוצאה היא שכיום אינדונזיה היא הכלכלה ה-9 בגודלה (במונחי PPP) ובשנת 2030 היא צפויה להיות הכלכלה ה-5(!) בגודלה בעולם. רמת החיים כיום באינדונזיה נמוכה יחסית עם תוצר לנפש של כ-4,000$, אך נתון זה צפוי להכפיל את עצמו לכ-9,000$ עד שנת 2025, תהליך שיביא ליציאה של תושבים רבים מעוני והרחבה משמעותית של מעמד הביניים במדינה.
איך חודרים לשוק ה-E-commerce במדינה המוסלמית הגדולה בעולם?
עם אוכלוסייה של 260 מיליון איש, וצמיחה כלכלית קבועה של כ-5% משנות ה-80 ועד היום, אינדונזיה הופכת לכוח כלכלי משמעותי בעולם. כיום, אינדונזיה היא המדינה המוסלמית הגדולה בעולם ומוגדרת ככלכלה ה-9 בגודלה בעולם, בשנת 2030 היא צפויה להיות הכלכלה ה-5 בגודלה בעולם. צמיחה כלכלית זו מתורגמת לניוד האוכלוסייה למעמד הבינוני והבינוני-גבוהה ולצמיחה עצומה בהוצאות משקי הבית. מגמה זו, בנוסף לעלייה החדה בשנים האחרונות במנויי הסלולר בפס רחב, במכירות של טלפונים חכמים וערוצי תשלומים דיגיטליים באינדונזיה, הפכו את תחום ה-E-commerce למנוע הצמיחה של שוק הקמעונאות במדינה. אנו מזמינים אותך לקחת חלק בסמינר ייחודי שיספק לך מידע אודות ההזדמנויות, האתגרים ודרכי הפעולה בשוק ה-E-commerce התוסס באינדונזיה.
סדר יום
09:30-10:00
הרשמה
10:00-10:10
פתיחה
10:10-10:20
הצגת מינהל סחר חוץ
הגב' נועה היינמן, מנהלת
מחלקת אסיה פסיפיק, מינהל סחר חוץ, משרד הכלכלה והתעשייה
10:20-10:30
הצגת מכון היצוא
הגב’ נועה אברהמי, מנהלת מחלקת הניו-מדיה, מכון היצוא
10:30-11:00
סשן אינדונזיה
מר יואב סיידל, הנציג הכלכלי של משרד הכלכלה והתעשייה בסינגפור האמון גם על אינדונזיה
11:10-11:20
סיפור לקוח
11:20-12:00
סשן E-commerce
סשן E-commerce באינדונזיה. מר דניאל פולר, F&S Consulting Inc.
12:30-13:00
נטוורקינג
כתבות
Top 10 e-commerce sites in Indonesia 2018
The most populous country in Southeast Asia by far, Indonesia is still in an early stage of development when it comes to internet...
ASEAN UP
Indonesia B2C E-Commerce Market Analysis 2018, Forecast To 2021 - ResearchAndMarkets.com
Business Wire
Countries with fastest growing e-commerce sales
eMarketer published a list of the countries projected to achieve the fastest growing sales via e-commerce this year and the...
Daily News Egypt
An Overview of Indonesia’s Internet Market and What’s to Come
Indonesia is arguably the most important internet market in Southeast Asia as a result of its sheer size...
ECOMMERCEIQ