מר זיו רוטנברג 

זיו רוטנברג הינו מומחה לקניין רוחני, חדשנות ואסטרטגיה המתמחה בהיבטי קניין רוחני של אסטרטגיות עסקיות ועסקאות, הגנה על נכסי קניין רוחני והשימוש בהם בהקשר העסקי. הוא המייסד של Group8 Consultants, חברת ייעוץ בתחום הקניין הרוחני והאסטרטגיה המתמחה בסין. זיו עובד עם חברות טכנולוגיה, סטרטאפים, לקוחות עסקיים, משקיעים ומוסדות מחקר על היבטי קניין רוחני של אסטרטגיה עסקית, הגנה על נכסי קניין רוחני והשימוש בהם ליצירת ערך מוסף והשגת ייעדים אסטרטגיים. בין היתר, זיו עובד עם משקיעים על שימוש בכלי קניין רוחני לזיהוי הזדמנויות וצמצום סיכונים. הוא עובד רבות מול חברות (ישראליות ואחרות) המעוניינות להיכנס לסין או הפועלות בסין או מול משקיעים סינים וחברות סיניות על הגנה על קניין רוחני בסין, אסטרטגיות קניין רוחני לסין ועל היבטי קניין רוחני של עסקאות אסטרטגיות בסין (כולל השקעות ורכישות, שיתופי פעולה ומיזמים משותפים).

זיו חי ועובד בבייג’ינג, בירת סין, מזה כ-7 שנים. לפני הגעתו לסין הוא עבד כעו”ד בשניים ממשרדי הקניין הרוחני המובילים בישראל, יעץ לחברות רב לאומיות וישראליות בעסקאות (כולל מיזוגים ורכישות, רשיון ושיתופי פעולה מסחריים) ועל הגנה על קניין רוחני וייצג לקוחות בפני בתי המשפט ורשם הפטנטים וסימני המסחר בישראל. לאחר הגעתו לסין פעל זיו במשך כ-4 שנים כראש הפעילות בסין של משרד הקניין הרוחני המוביל בישראל ולאחר מכן פתח את חברת הייעוץ שלו. בימים אלה הוא משלים דוקטורט במשפט בינלאומי ב-China University of Political Science and Law.

זיו מעורב מאד בסצנת הסטרטאפים והחדשנות בסין ובין היתר מדריך חברות סטרטאפ ב-Tsinghua University x-lab ובאקסלרטורים Chinaccelerator ו-MOX. הוא מוזמן לעתים קרובות לדבר על חדשנות, אסטרטגיה וקניין רוחני בפורומים שונים ומלמד סטודנטים למינהל עסקים על אסטרטגיות חדשנות וקניין רוחני. זיו מעורב גם בחוגים האקדמיים בסין ופועל להגדלת המודעות בקרב משקיעים וחברות לחשיבות של קניין רוחני ככוח מניע לחדשנות ועסקים וככלי אסטרטגי לגידול והאצה של חברות וככלי להשגת יעדים אסטרטגיים. הוא כתב מספר מאמרים על הגנה על קניין רוחני בסין ועל אסטרטגיות קניין רוחני (מאמריו התפרסמו, בין היתר, ב-IAM Magazine וב-China IP Magazine).