אנרגיה מתחדשת ברומניה

בתחילת חודש מאי הנספחות הכלכלית בבוקרשט תקיים אירוע אשר תחשוף למגזר האנרגיה הרומני טכנולוגיות ישראליות חדשניות בתחום אנרגיה מתחדשת (renewable energy).

האירוע אורגן על ידי הנספחות הכלכלית והמסחרית ברומניה בשיתוף פעולה עם מכון היצוא הישראלי ו-ICI, המכון הלאומי של רומניה למחקר בתחום ה-IT. האירוע יתקיים בפורמט ההיברידי: החברות הישראליות יציגו את הטכנולוגיות שלהן באמצעות זום והמשתתפים הרומנים יגיעו לאירוע פיזית או וירטואלית באמצעות זום.

לרומניה יש שפע של משאבים מתחדשים לייצור אנרגיה – רוח, שמש, מים זורמים ומקורות להפקת אנרגיה גיאותרמית. עם זאת, ישנם אתגרים משמעותיים בשוק האנרגיה הרומני, לרבות מחסור בהשקעות, תשתיות מיושנות וגישה מוגבלת למימון. ממשלת רומניה קבעה יעדים שאפתניים לסקטור האנרגיה במטרה להשיג 30% מהאנרגיה המתחדשת עד שנת 2030. זאת הזדמנות לחברות זרות להשקיע בפתרונות חדשניים שיכולים לסייע למדינה להגיע ליעדיה.

הנושא של אנרגיה מתחדשת הופך להיות עניין חשוב במיוחד בימים אלה עבור רומניה ושאר העולם בשל היתרונות הסביבתיים והכלכליים שהיא מספקת. על ידי מעבר ממקורות אנרגיה מסורתיים, כמו נפט, גז ופחם, לשימוש באנרגיה של רוח, שמש, אנרגיה הידרואלקטרית וגיאותרמית, רומניה יכולה להפחית משמעותית את טביעת הרגל הפחמנית שלה, להוריד את פליטת גזי החממה שלה ולתרום למאבק בשינויי האקלים.

לחמש החברות הישראליות המציגות במהלך האירוע (Brenmiller Energy, Eco Wave Power, QD-SOL, Electriq Global  ,GenCell) יש מומחיות בפיתוח פתרונות חדשניים לתחום האנרגיה. לטכנולוגיות אלה יש פוטנציאל לעזור לסקטור האנרגיה הרומני להיות בר-קיימא ויעיל יותר.

קהל היעד לאירוע הזה כולל, בין היתר, נציגי משרד האנרגיה הרומני, Energy Policy Group, Romanian Photovoltaic Association, Romanian Energy Center, Romanian Wind Energy Association, יצרני אנרגיה גדולים, מפיצי חשמל, חברות תעשייתיות גדולות וחברות המים של ערים גדולות (הן צרכניות אנרגיה גדולות, ולכן מעוניינות בפתרונות יעלים וחדשניים בתחום האנרגיה). אלו האנשים שיש להם את ההשפעה הגדולה ביותר על הכיוון העתידי של תחום האנרגיה הרומני והם יכולים לסייע ביישום הפתרונות החדשניים שמציגות החברות הישראליות.

לקבלת מידע נוסף על סקטור האנרגיה ברומניה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם הנספחות בכתובת Andrei.Mainea@israeltrade.gov.il.

צור קשר עם:

אביגיל שטמלר פז

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל