הולנד מובילה בתשתיות של נמלים ולוגיסטיקה

הולנד היא מדינה קטנה אך מאד מפותחת הממוקמת במערב אירופה, הידועה בתשתית המתקדמות שלה ובגישות החדשניות לתחבורה ולוגיסטיקה. לסקטורים אלה הייתה השפעה משמעותית בעיצוב החברה המודרנית במדינה והם תרמו למוניטין שלה כמובילה אירופאית ועולמית בהובלת סחורות.

נמלים

בהולנד נמצאים מספר נמלים מרכזיים, הממלאים תפקיד חיוני בכלכלת המדינה ובמערכת התחבורה. נמל רוטרדם הוא הגדול באירופה והחמישי בגודלו בעולם, מטפל במעל 450 מיליון טון מטען מדי שנה. הנמל מהווה מוקד מרכזי לייבוא ​​ויצוא של סחורות, עם דגש מיוחד על שילוח מכולות. בנוסף לרוטרדם, להולנד יש גם מספר נמלים מרכזיים אחרים, כולל אמסטרדם, פלאשינג ומורדייק.

ממשלת הולנד השקיעה השקעה משמעותית בנמלי המדינה, תוך התמקדות בשיפור היעילות והקיימות. זה כלל בניית מסופים חדשים והרחבת מסופים קיימים, וכן הטמעת טכנולוגיות מתקדמות לייעול הפעילות. דוגמה אחת היא השימוש במנופים אוטומטיים, שיכולים לטעון ולפרוק אוניות במהירות וביעילות רבה יותר משיטות מסורתיות.

בנוסף, הנמלים עצמם פיתחו אקוסיסטם חדשני בתוכם ומאפשרים לרעיונות ולפיתרונות חדשניים להתנסות בתוכניות ההעצה שלהם ולבחור את הרעיונות אותם ירצו ליישם בפעילות הנמל. לדוגמה, נמל רוטרדם ייסד בשנת 2015 את האקסלרטור בשם PORT XL שמאפשר לכל סטארטאפ להגיש בקשה להתקבל לתכונית שבסיומה שיוכלו להציג את הרעיון למנהלים הכי בכירים בנמל ולזכות בפיילוט.

בנוסף, שתי חברות ישראליות מקיימות או מתכננות פרוייקטי פיילו עם נמל רוטרדם : חברת תוכנה בתחום של מזל”טים AIRWAYZ וחברת ECONCRETE  

לוֹגִיסטִיקָה

בנוסף לתשתית הנמלים החזקה שלה, הולנד היא גם מובילה בתחום הלוגיסטיקה, עם מערכת תחבורה מפותחת ומספר חברות לוגיסטיקה מרכזיות שבסיסן במדינה. ממשלת הולנד השקיעה השקעה משמעותית בשיפור תשתיות התחבורה, כולל בניית כבישים וקווי רכבת חדשים, וכן הרחבת כבישים קיימים. זה עזר להפוך את הולנד למרכז להפצת סחורות באירופה ומחוצה לה.

הולנד היא גם ביתם של מספר חברות לוגיסטיקה גדולות, שרבות מהן עוסקות בהובלת סחורות באוויר, בים וביבשה. חברות אלו משתמשות בטכנולוגיות ומערכות מתקדמות כדי לייעל את התפעול ולהבטיח אספקה ​​יעילה של סחורות. דוגמה אחת היא שימוש באוטומציה ורובוטיקה במחסנים ובמרכזי הפצה, שיכולים לשפר משמעותית את הפרודוקטיביות ולהפחית עלויות.

בנוסף לתחבורה וללוגיסטיקה המסורתית, הולנד נמצאת גם בחזית הטכנולוגיות המתפתחות בתחום זה. המדינה היא ביתם של מספר סטארט-אפים המתמקדים בפיתוח פתרונות חדשניים, כמו רחפנים וכלי רכב אוטונומיים, שיש להם פוטנציאל לחולל מהפכה בדרך הובלת סחורות. ממשלת הולנד תמכה במאמצים אלה באמצעות יוזמות כגון מענקים ותוכניות חממה, וסייעו ליצור אקוסיסטם משגשג לחדשנות לוגיסטית.

בנוסף בהולנד קיימת פלטפורמה Holland International Distribution Council שהיא ארגון ללא מטרות רווח, ציבורי-פרטי שמסיים לחברות בינ”ל למצוא ספקים לוגיסטיים בהולנד ובאירופה ללא תשלום. כאן אפשר למצוא את החברות המובילות בתחום לוגיסטיקה בהולנד.

אם אתם חברה שיש לה פיתרון לתחום לוגיסטי או שאתם מעוניים לבדוק אפשרויות לשת”פ עם הנמלים, אתם מוזמנים לפנות לנספחות.

 

צור קשר עם:

יליזבטה סולוביוב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל