איך הולנד מקדמת ומיישמת גישה של קיימות

לפי הדו”ח האחרון של בית הספר של מנהל העסקים באוניברסיטת אמסטרדם, כמות של החברות ההולנדיות שמעוניינות להיות sustainable גדלה שנה שלישית ברציפות.

השנה, 59% מהחברות ההולנדיות אמרו שהן שואפות לצמצם את הפליטות כתוצאה מהפעילות שלהן כמעט ל-0 עד 2030, לעומת 55% בשנה שעברה ו-48% ב-2020. בדו”ח מבסס את הנתונים על תשובות שהתקבלו מ700 חברות הולנדיות. הנתון המדאיג הוא החברות שמזהמות הכי הרבה, פחות מעוניינות לצמצם את הפליטות או שעושות פחות ממה שהיה צפוי מהם. סהכ 19% מכלל החברות שנשאלו, טענו שאין להם כוונה לפעול לצמצום טביעת הרגל הפחמית שלהן והסיבות לכך הן שאו שעדיין לא קיימת טכנולוגיה מתאימה, או שהיא יקרה מדי, או שהן לא “קונות” את הטענות לגבי משבר האקלים.

התוכנית הממשלתית של הולנד היא להפחית את פליטת גזי החממה ב-49% עד 2030, בהשוואה לרמות של 1990, ובהמשך להגיע לרמת הפחתה של 95% עד 2050. הממשלה פרסמה National Climate Agreement שכולל התייחסות לרוב הסקטורים בכלכלת הולנד, היעדים והצעדים לקראת ה2030 והתייחסות ל2050.

כאשר התוכנית מחלחלת לרמה מוניציפלית, עיריית אמסטרדם מובילה את המגמה בכלכלה מעגלית שמאשפרת לצמצם את הפסולת ומספקת מגוון של כלים לאוכלוסיה שתאשר שימוש יותר יעיל במשאבים – כגון מימון תיקון בגדים, סיוע לחנויות יד שניה, פחים מיוחדים למחזור בגדים.

כל הוא חלק מהקידום של הרעיון שממקום גבוהה בסדרי העדיפויות של הולנד – כלכלה מעגלית. גם בישראל קיימים ארגונים ויוזמות שפועלים לקידום כלכלה מעגלית.

בנוסף, הולנד מקדישה תשומת לב מיוחדת לנושא של מים. בשנים אחרונות בשל עליה של מפלס הים והסכנה שכ-60% משטחה של הולנד תהיה מתחת למים כולל ערים גדולות, וגם בגלל הקצנה של מזג האוויר בקיץ והבעיות עם מי שתיה בהולנד, הממשלה מעיצה את המאמצים ופעולות כדי להתמודד עם ההשלכות של שינוי האקלים ולייעל את השימוש במים שבהולנד הוא חינם לשימוש בחקלאות. תוכנית Delta Program Fresh Water מממנת פיילוטים בתחומים כמו שימוש חוזר במים, הפצה נכונה של מאשבי המים במדינה ושיפור העמידות של הגידולים בהמלחה של הקרקע. התקציב שאומד לרשותם הוא כ800 מיליון יורו ב5 שנים הקרובות ( 2022-2027).

הולנד הינה בין המדינות המובילות בתחום הקיימות באירופה שמתמודדת עם האתגרים שדורשים פתרונות חדשניים. אם לחברה שלכם יש פיתרון בתחום מים, קיימות, מיחזור או יעילות אנרגתית – זה הזמן לפנות אלינו.

 

צור קשר עם:

יליזבטה סולוביוב

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל