מרכז החדשנות הראשון בתחום הבריאות ברומניה נוסד בעזרת המומחים הישראליים

מרכז החדשנות הראשון בתחום הבריאות ברומניה נוסד בעזרת המומחים הישראליים

ב-4 באוקטובר השנה באירוע חגיגי בארמון הפרלמנט הרומני הושק מרכז החדשנות הראשון בתחום הבריאות ברומניה, BIOdyssey.

קרדיט: Inquam Photos

 

מערכת הבריאות ברומניה, במיוחד המערכת הממלכתית, נמצאת במצב בעייתי מאוד. למקבלי ההחלטות בממשל הרומני ברור כי המערכת דורשת רפורמות. בראש השיח נמצאים הנושאים של הבריאות הדיגיטלית וה-telemedicine. היוזמה של פתיחת ה-Innovation Hub שואפת לתמוך בהתפתחות האקוסיסטם החדשני בתחום הבריאות והרפואה.

מרכז החדשנות יספק ליזמים הזדמנות לפתחת, יחד עם חברי הצוות שלהם, את הכישורים הנדרשים להקמת סטארטאפ – מרעיון ליישום מעשי. BIOdyssey מיועד לצעירים שרוצים לפתח עסק בתחום המדטק וזקוקים לתמיכה חינוכית וכלכלית כאחד. הוא נוסד על ידי מומחים ליזמות וטכנולוגיה רפואית מישראל ומספק תוכניות יזמות ברמה הגבוהה ביותר מסוגה ברומניה.

המרכז לחדשנות מציע שתי תוכניות שונות:

  • במהלך התוכנית הראשונה, “נביטה”, המשתתפים ילמדו כיצד “לחדש” ולהוציא את הרעיונות שלהם ליישום מעשי – מאפס להוכחת הקונספט. היא מבוססת על העקרונות המוכחים של Design Thinking, Lean Startup & Agile. המתודולוגיה הזאת נלמדת למעלה מעשר שנים באוניברסיטת הטכניון, שבאמצעותה נוצרים בישראל עשרות סטארט-אפים מצליחים מדי שנה.

פרופ’ עזרי טרזי, ראש מרכז היזמות והחדשנות בטכניון T-hub, יהיה מעורב באופן פעיל בתכנית.

כמו כן, מומחים שונים – מהנדסים, רופאים ויזמים – מישראל, ארה”ב (אוניברסיטת סטנפורד) ויפן יעבירו סדנאות למשתתפים.

התוכנית מתחילה בנובמבר 2022 ותסתיים במרץ 2023.

  • התוכנית השנייה, “האצה”, תתמקד באסטרטגיות יציאה לשוק ופעילויות פיתוח עסקי – מהוכחת קונספט, ל- MVP (מוצר מינימאלי אפשרי), בדיקת הפרויקטים על לקוחות פוטנציאליים, יישום אסטרטגיות יציאה לשוק וגישה להזדמנויות פיננסיות ולנטוורקינג בינלאומי.

הצוותים הטובים ביותר מהתוכנית הראשונה ייבחרו להשתתף בתוכנית השנייה. כך, המנטורים יוכלו לעקוב אחר הצוותים והפרויקטים שלהם מהרעיון ועד למימוש.

הפרויקט נהנה מתמיכת משרד המחקר, החדשנות והדיגיטליזציה, שהתחייב לזהות את מקורות המימון הנדרשים מתקציב המדינה, מכספי איחוד האירופי ו-PNRR (National Recovery and Resilience Plan). בנוסף, הרשויות מבטיחות לשנות את החקיקה לסטארט-אפים חדשניים.

 הנספחות תמשיך לעקוב אחרי ההתפתחות הפרויקט החשוב הזה ותעדכן. 

צור קשר עם:

אביגיל שטמלר פז

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל