חברות אנרגיה וחברות עם פתרונות לייצור מתקדם?

חברות אנרגיה וחברות עם פתרונות לייצור מתקדם? – יש לנו הזדמנות עסקית עבורכן בסקסוניה 💰

פעמים רבות כשאנו משוחחים עם חברות ישראליות שמעוניינות לפעול בשוק הגרמני – הערים הראשונות שמוזכרות הן ברלין, מינכן, שטוטגארט, דיסלדורף, לעתים המבורג ופרנקפורט.. וזהו. זאת על אף שגרמניה היא מדינה ענקית (מבחינת גודל גאוגרפי ומבחינת גודל האוכלוסיה) ושיש לה עוד ערים רבות שטומנות בחובן הזדמנויות עסקיות מעניינות ומגוונות.

אז הפעם על הפרק – סקסוניה (Saxony)

רקע כללי לפני שנצלול לפוטנציאל העסקי: סקסוניה היא אחת מ-16 המדינות שמהן מורכבת גרמניה, שבירתה היא דרזדן. מושל סקסוניה הינו Michael Kretschmer ממפלגת ה-CDU. מבחינת שטחה, נחשבת סקסוניה לאחת המדינות הקטנות אך מבחינת אוכלוסיה היא ה-6 בגודלה עם כ-5 מיליון אנשים (שלצורך ההשוואה, ברלין רבתי מונה בעצמה כ-5 מיליון אנשים). סקסוניה, שנמצאת במזרח גרמניה ונחשבת לאחת ממדינות מזרח גרמניה לשעבר, נהנית משגשוג כלכלי ומקצב פיתוח מהגבוהים בגרמניה. בין עריה היותר מפורסמות ניתן למנות את דרזדן ולייפציג ואולם בפוסט הפעם נתמקד בעיר קמניץ (Chemnitz). נקודה אחרונה לציון היא שעל אף יופיה ולאור עברה, סקסוניה היא יעד תיירותי בעיקר לתיירות פנים (וזאת על אף האטרקציות הרבות שבתחומה, ובכללן נהר האלבה, הערים והיערות והנופים עוצרי הנשימה).

סקסוניה בסתיו (צילום: אסתר אליאס)

 

כמה נתונים כלכליים על סקסוניה:

ה-GDP של סקסוניה עומד על 134,511 מיליוני אירו, עם תוצר לאומי לנפש של 31,640 מיליון אירו.

הסקטורים המובילים במדינה הם בעיקרם אוטומוטיב וייצור תעשייתי (בעיקר בתחום המתכות וההנדסה) כאשר כמו בכל רחבי גרמניה בעת הזו, ישנו עניין רב גם בתחום האנרגיה וההתייעלות האנרגטית של התעשייה כולה.

מהן האפשרויות לתעשייה הישראלית?

טוב ששאלתם! כחלק מעבודת הנספחות, אנו עובדים רבות על מציאת הזדמנויות עסקיות וחשיפת המקומות ה”חבויים” עבור התעשייה הישראלית, זאת לאור הפונטציאל העצום במקומות הללו. כחלק מהמאמצים הללו, בחודש דצמבר השנה, רגע לפני חופשת החגים המקומית, נקיים אירוע וירטואלי עם לשכת המסחר של העיר קמניץ. במהלך האירוע ניחשף לפוטנציאל העסקי באזור, לאתגרים ולפתרונות שהעיר מחפשת עבור התעשיות שנמצאות בה ונלמד כיצד חברות ישראליות יכולות להשתלב בשוק המקומי והגרמני כולו והדובדן שבקצפת – האירוע יכלול פגישות עסקיות שיתחילו באופן וירטואלי, ויימשכו (ככל שתהיה התאמה) באירוע פיזי שיתקיים בשנת 2023.

באירוע יקחו חלק חברות מקומיות מובילות שהביעו עניין רב בהיכרות עם האקו-סיסטם והפתרונות הישראליים ורצון, כמו גם תקציב, להטמיע פתרונות אלה במפעלים המקומיים.

אם החברה שלכם עוסקת באחד התחומים הבאים – התעשייה בקמניץ מחפשת אתכם!

  • הדפסת תלת מימד (במיוחד כזו שמתממשקת עם מתכות)
  •  חיישנים
  •  דיגיטליזציה (של תהליכים ושל ייצור)
  •  אוטומציה
  • אנרגיה מתחדשת עבור תעשייה (טכנולוגיות בקרה, פתרונות תוכנה, ייצור וכו’)

האירוע יתקיים ביום רביעי, ה-14/12/2022 בין השעות 11:00-13:00 שעון ישראל ויכלול היכרות קצרה עם התעשייה המקומית והאקו-סיסטם הישראלי ובעיקרו יתמקד בהצגת הטכנולוגיות הישראליות וקיום פגישות B2B עם החברות המקומיות.

על מנת שנוכל להעניק לכם את השירות המיטבי – ההרשמה לאירוע תסתיים ב- 15.11.2022

לאירוע ניתן להירשם במייל אליי (Ester.elias@israeltrade.gov.il) או במייל לקצין הסחר שמרכז את הפעילות, סימון שטפגן (Simon.steffgen@israeltrade.gov.il).

מחכים לראותכם!

דרזדן (צילום: אסתר אליאס)

 

 

 

 

 

צור קשר עם:

אסתר אליאס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל