הזמנה לוובינר: עדכון החקיקה של הא”א בנושא Eco-Design

הנספחות הכלכלית לאיחוד האירופי במינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה מזמינה אתכן.ם לוובינר אודות עדכון החקיקה הקיימת של האיחוד האירופי בנושא Eco-Design (עיצוב אקולוגי)

בעולם קיים ביקוש הולך וגובר למוצרים יעלים וברי קיימא במטרה להפחית את צריכת האנרגיה והמשאבים. דירקטיבת ה-Eco-Design הקיימת של האיחוד משנת 2009 סייעה בשיפור היעילות האנרגטית והקיימות של מוצרים. כחלק מחבילת הכלכלה המעגלית של האיחוד האירופי, בחודש מרץ 2022, פרסמה הנציבות האירופית הצעת עדכון לדירקטיבה הקיימת, הכוללת שדרוג הנושא לחקיקה והרחבת המוצרים אשר יכוסו תחת החקיקה.

מטרת ההצעה המשודרגת היא להפוך מוצרים ברי קיימא לנורמה בשוק האירופי ולהפחית את ההשפעות הכוללות על הסביבה והאקלים של מוצרים אלו. חלק גדול מההשפעות הסביבתיות של המוצר נקבעות בשלב התכנון ולכן ההצעה שואפת לקדם דרכים לשיפור שלב זה במטרה לצמצם את מודל ה- take-make-use-dispose. כמו כן, ההצעה החדשה תקבע דרישות ברמת המוצר אשר לא רק מקדמות יעילות אנרגטית אלא גם מעגליות והפחתה כוללת של השפעות הסביבה והאקלים.

ההצעה תאפשר קביעת כללים לכל טובין פיזי שנמצא בשוק, או הוכנס לשימוש, לרבות מוצרי ביניים. רק מגזרים מעטים, כגון מזון, הזנה, מוצרים רפואיים ו-וטרינריים, יהיו פטורים. הנציבות זיהתה שלקטגוריות מוצרים כגון טקסטיל, רהיטים, מזרונים, צמיגים, חומרי ניקוי, צבעים, חומרי סיכה, כמו גם מוצרי ביניים כמו ברזל, פלדה ואלומיניום, יש השפעה סביבתית גבוהה ופוטנציאל לשיפור, ולפיכך עשויים להיות מועמדים מתאימים לתוכנית העבודה הראשונה.

כדי לקחת בחשבון מאפיינים ומיוחדים של מוצרים, החקיקה תקבע כללים שונים לכל מוצר. עם זאת, כאשר קיימים מאפיינים משותפים בין מוצרים מסוימים (כגון מכשירי חשמל או טקסטיל), ניתן יהיה לקבוע כללים המכסים קבוצות של מוצרים בכל פעם. לאחר שנקבעו, הכללים יחולו באופן שווה על כל המוצרים שיוצבו בשוק האיחוד האירופי, ללא קשר למקורם – מיוצרים באיחוד האירופי או מיובאים.

הנספחות הכלכלית לאיחוד האירופי מזמינה חברות ישראליות להשתתף בוובינר אשר בו תציג חברת הייעוץ D&D Consulting Services את עיקרי ההצעה; ההבדלים בין המצב הקיים לשינויים המוצעים; ההשפעה האפשרית על חברות ישראליות; וכיצד ניתן להשפיע על הקריטריונים שייקבעו למוצרים.

D&D Consulting Services היא חברת ייעוץ ותקשורת המספקת פתרונות מותאמים לתמיכה באינטרסים וביעדים העסקיים של לקוחותיה. במהלך השנים פעלה שירותי ייעוץ D&D לתרום לחיזוק הקשרים המסחריים, התרבותיים והפוליטיים בין ישראל והאיחוד האירופי. כבר למעלה מעשור החברה מבצעת מעקבים אחר תיקים רלוונטיים שנדונו ברמת האיחוד האירופי, מנתחת את ההשלכות על לקוחות החברה ותיאום העברת מסרים למקבלי החלטות ובעלי עניין מרכזיים אחרים. בין לקוחות החברה נמנו בעבר טבע, EMIS group, Brainsway, Mobileye ו-ISERD.

קישור להרשמה 

 

 

סדר היום של הוובינר:

15:00-15:05 – פתיחה ודברי ברכה:

גב’ לנה זייגר, מנהלת מחלקת הסכמי סחר בילטראליים, מינהל סחר חוץ, משרד הכלכלה והתעשייה

15:05-15:15 – היכרות עם עבודת הנספחות הכלכלית והמסחרית לאיחוד האירופי:

גב’ נטע בר-אל, ציר ונספחת כלכלית לאיחוד האירופי

15:15-16:00 – הרצאה מרכזית אודות הצעת החקיקה בנושא Eco-Design:

Mr. Dimitri Dombret – Founder and General Manager at D&D Consulting Services

Ms. Elena Volino – Junior Policy Consultant at D&D Consulting Services

16:00-16:15 – שאלות ותשובות

הוובינר יתקיים בצורה מקוונת ביום רביעי, ה-13.07.2022, בשעה 15:00.

ההרצאה המרכזית תתקיים בשפה האנגלית.

ההשתתפות הינה ללא תשלום, אך נדרשת הרשמה מראש!

קישור להרשמה

 

צור קשר עם:

נטע בר-אל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל