דיפלומטיית הסייבר הישראלית מככבת ברומניה

עם פתיחת שערי השמיים והסרת מכלול מגבלות הקורונה, שבו לרומניה אירועי הענק העסקיים והכנסים הפיזיים. כך, למשל, הובילה המשלחת הכלכלית לרומניה את הדיון הבינלאומי בתחום “דיפלומטיית הסייבר” בהשתתפות 38 נציגויות דיפלומטיות זרות וקברניטי עולם הסייבר הרומני והאזורי. ישראל זכתה למיקום מיוחד הן מבחינת מספר הדוברים הישראליים והן בהינתן האזכורים את המודל הישראלי ככזה שיש לשאוף להידמות לו ולשתף עמו פעולה באופן מיטבי.

הנספחת הכלכלית, ברקת קנפו, מובילה דיון בתחום דיפלומטיית סייבר – לצד ראש CYBERINT, אנטון רוג, נשיאי ICI, ויקטור וורה ונציגת המשלחת הכלכלית של ארצות הברית, מייגן בישופ

בדומה, נרשמה השתתפות יפה בתערוכת ביטחון המולדת בים השחור, שם זכו הביתנים הישראליים לעניין גובר.

ולקינוח, אירוע חגיגי לרגל הענקת תואר “נשיאת הכבוד של לשכת המסחר רומניה-ישראל” לנספחת הכלכלית, ברקת קנפו, בו השתתפו למעלה מ-200 חברות ושחקני מפתח מרומניה וכ-100 חברות ואנשי עסקים ישראליים.

היקף הסחר בין ישראל לרומניה לשנת 2021 עומד על כ 985 מיליון דולר. נתון זה מלמד על עליה של 53% בהיקף הסחר בהשוואה לשנת 2020. כמו כן, ניכרת מגמת עלייה בת 26% ביצוא סחורות ושירותים ובכיוון ההפוך, עלייה של 62% ביבוא סחורות ושירותים. לפי נתוני הסחר לשנת 2021 כ-43% מהיצוא הישראלי לרומניה מקורו בכימיקלים ומוצרי תעשיות כימיות; 25% מכונות ומיכון חשמלי; 9% מכשור אופטי ורפואי; 9% גומי ופלסטיק; 5% מתכות בסיס; 4% תוצרת חקלאית טרייה ומוצרי מזון ועוד קבוצות אחרות של מוצרים באחוזים קטנים, כגון: מוצרי תחבורה ואחר. באשר לנתוני הסחר הנוגעים ליבוא, בשנת 2021 כ- 42% מהיבוא מרומניה לישראל היה של תוצרת חקלאית טרייה ומוצרי מזון; 24% מכונות ומיכון חשמלי וטכני; 7% כימיקלים ומוצרי תעשיות כימיות; 5% מוצרי תחבורה; 4% מתכות בסיס ועוד קבוצות אחרות באחוזים קטנים, כגון: גומי ופלסטיק ומכשור אופטי רפואי ואחר ועוד.

חברות יצואניות ישראליות המעוניינות לחקור את השוק הרומני או להעמיק את אחיזתן בו מוזמנות לפנות למשלחת הכלכלית לרומניה באמצעות מערכת ה-ERM.

 

 

צור קשר עם:

ברקת קנפו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל