אירוע חדשנות ישראלית בטכנולוגיות של שרשרת האספקה של המזון בסקנדינביה

12 חברות וחממות חדשנות ישראליות השתתפו ביומיים של אירועים מקצועיים מלווים בפגישות מקצועיות בעיר אארחוס בדנמרק ומלמו בשבדיה. ביום 26 לאפריל 2022 התקיים אירוע מקצועי בעיר אארחוס, בירת החדשנות הנורדית בענפי המזון השונים ומקום מושב של חברת Arla. ביום 28 לאפריל 2022, נערך אירוע דומה בעיר מלמו, בדרום שבדיה, בירת “עמק המזון” הסקנדינבי.

החברות הישראליות הציגו וייצגו הלכה למעשה את ענף המזון הישראלי על חידושיו והמוכנות של הענף להשפיע על הייצור והחדשנות האירופית בתחום שרשרת האספקה של המזון, בכל הנוגע למזון אלטרנטיבי, אריזות מזון ידידותיות לסביבה, השומרים על חיי מדף ארוכים וטריות המוצר, תחליפי מזון ברי קיימא ועוד.

הנספחות הכלכלית של ישראל בהולנד האמונה על שבדיה ודנמרק ארגנה את המפגשים בשיתוף פעולה עם שגרירויות ישראל לדנמרק ושבדיה.

השותפים המקומיים שלנו בדנמרק היו AgroFood Park Aarhus, כמו גם  Food and Bio Cluster Denmark, ו Enterprise Europe Network. האירוע נערך בבפארק המזון. כמו כן, חברת Arla גיבתה את הפעילות שלנו בייעוץ מקצועי. בפארק עצמו יושבים מרכזי החדשנות של Arla ואוניברסיטת אארחוס בנושאי מזון.

השותפים המקומיים שלנו בשבדיה היו החברה לחדשנות בדרום שבדיה, החברה לקידום השקעות בדרום שבדיה, וכמובן  Enterprise Europe Network שעזרו לנו בשני האירועים, כמו גם חברת Arla.

המשתתפים מישראל, משבדיה ומדנמרק נהנו מדיונים מקצועיים קצרים וממוקדים של מומחים משבדיה ודנמרק, כאשר מישראל הופיעו בפאנל המומחים נציגי The Kitchen FoodTech Hub מאשדוד ו Fresh Start Incubator  מאצבע הגליל. שתי החממות ערכו מספר מפגשים רב אשר ישפיע מן הסתם על שיתופי פעולה גם עם חברות ההזנק אשר חברות בשתי החממות.

החברות הישראליות אשר השתתפו בשני ימי האירועים היו:

2BFresh, ChickP, Evigence, Future Meat, Hargol, ImaginDairy, Meatech3D, Tipa, ZeroEgg, WILK.

בארחוס השתתפו מעל 100 אורחים מכ 80 חברות וארגנונים ובמלמו השתתפו כ 60 חברות וארגונים. בשני המקומות נערכו מעל 250 מפגשים. ניתן לציין שהמשתתפים,

לשני ימי האירוע, נשלחו מעל 3000 הזמנות ישירות לחברות יעד, על ידי עובדי הנציגויות, על ידי חברות וארגונים ששיתפו עימנו פעולה ונערכו מעל 500 שיחות טלפון ממוקדות על מנת להשיג את האופטימום של מפגשים עסקיים בשני ימי האירועים.

מבין החברות הנורדיות אשר ידועות גם מחוץ לסקנדינביה ואשר השתתפו במפגשים, ניתן לציין את Arla, ICA, IKEA, Tetrapak, Oatly Group, Naturli  , כולן הגיעו עם נציגים ממגוון תחומים, חלקם גם מחפשים אפשרויות להשקעה ושיתוף פעולה במחקר ופיתוח.

יש לציין בהקשר החברות הישראליות והפוטנציאל לשיתוף פעולה, את העובדה שסקנדינביה מתקדמת מאוד בתחומי איכות סביבה, כלכלה מעגלית והנכונות לעבור לחיים בריאים ולאמץ יותר ויותר מוצרים ברי קיימא.

השוק הדני הציג את עצמו כשוק מבטיח עבור מזון וביו-טק. למדינה היסטוריה של ייצור וייצוא מזון, והיא תמיד מחפשת דרכים חדשות וחדשניות להגדלת התפוקה, האיכות והקיימות של ייצור המזון.

שבדיה מתמקדת בשיתוף פעולה בינלאומי וחדשנות. עבור שוודיה, אזור דרום שבדיה, הוא הגשר לדנמרק, גרמניה ומדינות רבות אחרות באירופה.

בשתי המדינות התפתחות שוק המזון והחדשנות במזון מונעים מדרישת הצרכנים. הצרכנים מבקשים חלופות לבשר ומוצרי חלב ובדרך זו דוחפים את המגזר קדימה. לחברות ישראליות הייתה כאן הזדמנות לדבר עם חברות ומוסדות אחרים אש מקדמים חדשנות במזון.

בסך הכל התקיימו כאמור למעלה מ-250 מפגשי B2B בין חברות מקומיות וישראליות ונוצרו קשרים מבטיחים בין מגזר הפודטק בסקנדינביה ובישראל. שיתוף פעולה בשוק זה הוא המפתח – עם ידע ומאמצים משולבים עידן חדש של ייצור וצריכה של מזון יכול להפוך למציאות.

 

כתב וערך איתן קופרשטוך

צור קשר עם:

איתן קופרשטוך

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל