הזמנה לפגישה עם מנכ”לית חברת אנרגיה מתחדשת ומשקיע הון סיכון. באים?

התמונה ממוצעת שישראלי רואה מול עיניו שמציינים את סקוטלנד כוללת אגמים, הרבה ירוק, וויסקי, ואולי כמה סצנות מהסרט “לב אמיץ”.

בתור אדם שביקר בסקוטלנד לא פעם ולא פעמיים אני יכול לאשר שהרוב נכון, אולי פרט לסיטואציות שאנשים צובעים את פניהם בכחול ודורשים עצמאות…

המוטיב שכן חסר כשמתארים את סקוטלנד של היום היא של טורבינות רוח. הרבה טורבינות רוח.

סקוטלנד חרתה על דיגלה את השאיפה להגיע לאפס פליטות פחמן, והיא מוכיחה שהיא רצינית בכוונותיה לא רק על-ידי אירוח וועידת האו”ם לשינוי אקלים בנובמבר האחרון, אלא בשאיפה שלה להרחיב את מקורות האנרגיה המתחדשת במדינה.

עבור מדינה שבה נהרות זורמים ואגמים ציוריים (או לוך, כפי שקוראים לזה בסקוטלנד) הם שכיחים זה לא מפתיע לראות סכרים לייצור חשמל. העובדה שמזג האוויר בסקוטלנד נוטה להיות סגרירי עם רוח חזקה גם כן יוצר מקור עיקרי נוסף לאנרגיה מתחדשת – אנרגיית רוח, ואכן, סקוטלנד זרועה בחוות טורבינות ביבשה (החווה השנייה בגודלה באירופה) ואף בים.

עם זאת, מפתיע גם לראות שסקוטלנד משקיעה הרבה בערוץ אנרגיה מתחדשת שאולי שכיח אצלנו בארץ, אך פחות במדינה סגרירית כמו סקוטלנד – אנרגיה סולרית.

ואכן, גם היעדר השמש לא מונע מהסקוטים להשקיע משמעותית בפתרונות סולאריים.

מתוך מטרה לשקף לחברות ישראליות בעולמות האנרגיה את ההזדמנויות בשוק הסקוטי הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה ומכון היצוא חברו ל-HALO, מרכז יזמות וחדשנות בסקוטלנד, ו-Energy.Com, קהילת החדשנות באנרגיה, לצורך הפקת וובינר ייעודי לחברות ישראליות בעולמות האנרגיה והאנרגיה המתחדשת אודות הזדמנויות ומגמות בשוק הסקוטי.

הווובינר ייערך ב-01/06 בשעות 14:45-16:45 שעון ישראל ויכלול היכרות עם מנכ”לית Scottish Power Renewables, חטיבת האנרגיות המתחדשות באחת מחברות האנרגיה הגדולות בבריטניה (וחברת בת של תאגיד Iberdola, תאגיד האנרגיה האירופאי הגדול ביותר), ושל שותף-מנהל של N4 Partners, קרן השקעות המשקיעה בסטארטאפים בתחום האנרגיה המתחדשת שישתפו את המטרות והמגמות מהצד שלהם בחתירה של סקוטלנד להיות המדינה הראשונה שהיא Net Zero.

הוובינר הוא הזדמנות מיוחדת להיחשף לשוק הסקוטי ואף ליצור חיבור לגופים מובילים בתעשיית האנרגיה המתחדשת בסקוטלנד הן ברמת היישום והן ברמת ההשקעות.

אתם מוזמנים להירשם כאן. ההרשמה חינם אך מחייבת רישום מראש.

Photo by Harry Cunningham @harry

צור קשר עם:

עופר פורר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל