יום האישה הבינלאומי: ממשלחת FEMTECH לקבלת אות הצטיינות ולעלייה לגבול רומניה-אוקראינה

דיפלומטיה כלכלית היא יצור כלאיים מופלא. רגע אחד, היא כרוכה בהובלת משלחות מסחריות בעקבות תהליכי סקאוטינג אסטרטגיים. יש שהיא כרוכה בדיאלוגים ממשלתיים ובאירועי נטוורקינג מסורתיים יותר ופחות. אולם, יש גם ימים בהם הכל מתרחש בה בעת ולפתע מתרחשת לה תפנית שונה בתכלית.
כך היה ביום האישה הבינלאומי האחרון – יום רב משמעות עבורי, כמי שלא פעם מהווה האישה היחידה בחדר. למעשה, יצירת איזון מגדרי בפורומים עסקיים ובינלאומיים היוותה יעד כה מרכזי בשליחותי כנציגה הכלכלית של מדינת ישראל לרומניה ולאוקראינה, עד כי כבר במהלך שנתי הראשונה שמתי לעצמי מטרה ליזום משלחת נשות עסקים ישראליות ורומניות. במפתיע (ובמבט לאחור, אולי לא), דווקא יוזמה זו לא יצאה לפועל ובדרך לימדה אותי שיעורים מאלפים על הצורך ביצירת פעילויות המאפשרות לכולן ולכולם למצוא את מקומם. בשל כך, שמחתי לסגור מעגל עם הובלת משלחת FEMTECH היברידית, בה השתתפו 8 חברות ישראליות וצמרת עולם הבריאות של רומניה לרבות: סגן שר הבריאות, ד”ר אנדרי באצ’יו, יועצת נשיא רומניה לענייני בריאות, פרופסור דיאנה פאון, יו”ר ועדת הביטחון של הסנאט הרומני, הסנאטורית ניקולטה פאוליוק, מנהלות ומנהלי בתי חולים פרטיים וציבוריים ברומניה ויזמיות בתחום הבריאות הדיגיטלית והבינה המלאכותית. המשלחת נערכה באירוח המרכזים הרפואיים “נאולייף” בבוקרשט.
המשך היום כלל קבלת אות הכרה יוצאת דופן בתחום הדיפלומטיה הכלכלית, לצד נבחרת מכובדת ומרשימה של נשות עסקים בכירות ברומניה והסתיים בהגעה לגבול רומניה-אוקראינה (מעבר סירט) והצטרפות למאמצי הסיוע הישראליים של משרד החוץ.

צור קשר עם:

ברקת קנפו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל