מדיניות האנרגיה של הולנד

המדיניות האנרגטית של ממשלת הולנד, משקפת את האמביציות של הממלכה בכל הנוגע לאנרגיה.

בשנת 2019 אישרה ממשלת הולנד את הסכמי האקלים (Klimaatakkoord ) של האיחוד האירופי, והחליטה לאתגר אותם עם שאיפות יותר גדולות. ממשלת הולנד מתחייבת להפחית את פליטת גזי החממה שלה ב-55% עד 2030. היעד של האיחוד הוא 49%.

התחבורה בהולנד אחראית ל-25% מהפליטות של הממלכה. לכן, הממשלה רוצה להפסיק את המכירות של כלי רכב חדשים הממונעים בדלק מאובן (בנזין ודיזל). בהולנד יימכרו רק כלי רכב עם שמצויידים בתאי מימן או מונעים בחשמל.

 סקטור החשמל בהולנד יעבור גם הוא מהפכה. כצעד ראשון, המשימה של משק החשמל היא להפחית את פליטת CO2 עד 2030 בלפחות ב 20.2 מגהטון, זה החישוב המינימלי לצרכי עמידה ביעד האיחוד האירופי אותו אימצה הממשלה. בנוסף, משק החשמל יצטרך לספק חשמל ללא CO2  למגזרים שכרגע משתמשים בדלקים מזהמים. בפועל, מדובר בחשמול סקטורים חדשים. כל זה מצריך לעמוד באתגר של עליה בדרישה לחשמל, אך על משק החשמל לעמוד בדרישה זו רק ממקורות מתחדשים.

ההולנדים משיקים את פרוייקט Offshore Wind בים הצפוני. בעשורים הקרובים, מקור אנרגיית רוח שמקורה בפרוייקט זה, תהיה זמינה לשימוש והיעד הוא למספק אנרגיה, במיוחד למרכזי התעשייה בני-קיימא בהולנד. פיתוח ‘מרכז הכוח הירוק הצפוני’ מתוכנן אל מעבר לשנת 2030, לקראת שנת 2050 יהיה אפשר לעמוד בביקוש של עד מקסימום 60GW  הספק ממקור זה.

 השפעת העלייה בשימוש ברכב חשמלי על משק החשמל בהולנד, היא דרמטית לגבי רשת החשמל ההולנדית. TenneT, החברה האחראית על רשת החשמל במתח גבוה בהולנד חישבה תרחיש עתידי להשפעה של טעינת מכוניות חשמליות על רשת החשמל ההולנדית. הנחת העבודה היא ש 7 מיליון משקי בית יחזיקו ב-7 מיליון מכוניות. 7 מיליון רכבים ממונעים בחשמל צורכים 21TWh, שווה ערך ל 18% מצריכת החשמל ההולנדית בשנה לפי נתונים אחרונים. והתוספת הזו חייבת להגיע ממקורות ברי קיימא.

TenneT לא צופה שרשת המתח הגבוה בהולנד לא תוכל לעמוד בדרישה, אך צופה שהדרישה תגרום לצווארי בקבוק ברשתות אזוריות ובעייה לתשתית הטעינה המקומית. חשוב גם, הן לרשת המתח הגבוה והן לרשת המתח הנמוך, שלא כל המכוניות יתחילו להטעין בו זמנית. על מנת לספק מספיק אנרגיה,  TenneT  משתפת פעולה עם הממשלה על תכנית עתידנית של בניית אי מלאכותי בים הצפוני שיתפקד כמרכז לייצור אנרגיה ברת קיימא. הפרוייקט העתידני נעשה בשיתוף פעולה עם גרמניה, דנמרק ובריטניה. בנוסף, מדינות נוספות פועלות יחד כדי לעזור אחת לשנייה באספקת החשמל. פרוייקטים עתידיים אחרים שעדיין בשלב הרעיון הם אנרגיה סולארית מדרום אירופה או הרחבת תפוקת החשמל מתחנות כוח הידרואלקטריות בנורבגיה.

 אנרגיה ירוקה בהולנד והבירוקרטיה האירופית של הסחר בתעודות של אנרגיה ירוקה

רוב ייצור האנרגיה ההולנדית מופק מגז טבעי. מקורות מתחדשים מהווים את המקור השני בגודלו לייצור אנרגיה, ולאחר מכן פחם ומקורות אחרים, כמו אנרגיה גרעינית. תחנות הכוח הגרעיניות מייצרות 4% מכלל ייצור האנרגיה בהולנד.

בשנת 2019 18.5% מסך ייצור החשמל ההולנדי נבע ממקורות אנרגיה מתחדשים (אנרגיית רוח, שמש ואנרגיה שמקורה ביו-מסה). מאידך, כ 70% מהאנרגיה המשווקת בהולנד מוגדרת כאנרגיה ירוקה. מפיצים יכולים למכור אנרגיה אפורה כאנרגיה ירוקה אם הם מוסיפים תעודת GOO (הבטחת מקור) עבור כל MWh שנמכר לצרכנים. ניתן לרכוש תעודות GOO ממדינות אחרות שיש להן שפע של תעודות בגלל עודפי אנרגיה ירוקה. לנורבגיה יש ייצור גבוה של אנרגיה ירוקה מתחנות כוח הדראוליות והיא מסוגלת למכור תעודות GOO למדינות כמו הולנד המשתמשות בה כתחליף כדי לחילופין לגרום לאנרגיה האפורה שלהן לעבור כאנרגיה ירוקה, כפי שנקבע בתקנה האירופית.

כתב וערך: איתן קופרשטוך

 

 

 

 

צור קשר עם:

איתן קופרשטוך

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל